Rok 2018 – jubilejný rok Glasuritu

, 23 októbra 2018, 14:58

Pred 130-mi rokmi položil Max Winkelmann základný kameň pre svoju firmu, z ktorej vzišiel Glasurit, značka autoopravárenských farieb a lakov spoločnosti BASF.

Jeden z prvých lakovacích produktov, ktorý vyvinul Max Winkelmann, bola na vtedajšiu dobu inovatívna lakovacia farba Kristallweiß. Až dovtedy bolo v Nemecku bežné nanášať Glasurit slaví 130 rokovpigmenty a farbu v dvoch po sebe nasledujúcich vrstvách. Priekopnícka myšlienka M. Winkelmanna – ponúknuť pigmenty a pojivo v jednom výrobku ako rozotierateľnú lakovaciu farbu – znamenala v tom čase nielen výrazné uľahčenie práce, ale podstatne sa zvýšila aj trvanlivosť náterov.

Od roku 1925 vyrábal Glasurit vo svojej továrni v meste Münster farby, ktoré umožňovali prvé lakovanie striekaním na automobily v Nemecku. V roku 1964 dodal Glasurit na trh Rad 54, prvý dvojvrstvový systém metalíz pre autoopravárenské lakovanie. V roku 1982 sa systematicky vzájomne zosúladenými produktmi Glasurit RATIO Systému začína éra racionálnejšieho, jednoduchšieho, prehľadnejšieho a spoľahlivejšieho spôsobu autoopravárenského lakovania. V roku 1992 uvádza Glasurit na trh ako jeden z prvých výrobcov na svete systém vodou riediteľných autoopravárenských farieb a lakov.

Glasurit ostal svojej filozofii verný viac než 130 rokov a tým priniesol úspech nielen sebe, ale urobil úspešnými aj svojich zákazníkov. Toto jubileum by Glasurit chcel využiť ako príležitosť na vyslovenie poďakovania svojim zákazníkom všade vo svete. Glasurit je zastúpený so svojimi výrobkami a službami takmer vo všetkých krajinách sveta a všade sa na tento jubilejný rok pripravuje množstvo menších i väčších podujatí. Okrem toho, téma „130 rokov“ bude po celý rok sprevádzať a dopĺňať všetky podujatia a firemné akcie Glasuritu.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!