ProfiAuto Show 2019 priniesla rekordnú účasť

14 júna 2019, 9:21

46.000 návštevníkov, 150 vystavovateľov a dva veľtrhové dni plné vášne, adrenalínu a najnovších trendov. Na veľtrh dorazil aj veľký zástup českých a slovenských motoristických nadšencov a zástupcov autoservisov. Najväčšia motoristická show v Sliezsku ukázala, že automobilový priemysel sa rozvíja závratným tempom.

ProfiAuto Show 2019 priniesla rekordnú účasť

Šestnásty ročník ProfiAuto Show 2019 sa riadil heslom „Poháňané vášňou“. Cez víkend 8. – 9. júna dorazili automobiloví nadšenci a najvýznamnejší zástupcovia automobilového priemyslu do Katovíc. Účasť bola rekordná. Veľtrhové priestory navštívilo počas dvoch dní 46.000 ľudí, čo je o 6.000 vyššia návštevnosť ako v minulom roku. Veľkú skupinu opäť tvorili odborníci, predovšetkým mechanici.

„Aj účasť z Česka a zo Slovenska bola historicky najvyššia. Na akciu zavítalo približne 2.000 návštevníkov a 600 automechanikov a zástupcov autoservisov,“ dopĺňa Jindřich Krejčí, riaditeľ projektu ProfiAuto Servis v Českej republike a na Slovensku.

Veľký záujem návštevníkov vzbudil 600-koňový špeciál McLaren F1 EVO 2019 českého pretekára do vrchu Mareka Rybníčka. Návštevníci si užili motokárové preteky, driftovanie alebo motocyklové ukážky. Vyskúšali si simulátor autoservisu pomocou virtuálnej reality.

Premiérovo sa na veľtrhu v Poľsku predviedol automobilový bungee jumping. Vozidlo s kaskadérmi padalo z viac ako 80 metrov. Odvážlivci v aute museli bojovať s preťažením, ktoré je neporovnateľne silnejšie ako napríklad pri akcelerácii v rallye.

Veľtrh ukázal, že motorizmus je neoddeliteľne spätý s adrenalínom a emóciami, a to na najvyššej úrovni. Vystavovatelia prezentovali mnoho moderných riešení a technológií budúcnosti, ktoré poukázali na to, že automotive priemysel vstupuje do novej fázy.

„Odborný program plný školení a workshopov sme pripravili s prihliadnutím na aktuálne trendy a zmeny na trhu. Viac sme sa venovali oblastiam, ako sú elektromobilita alebo autonómne vozidlá, ale i mnohým ďalším technologickým vychytávkam v oblasti servisných nástrojov,“ zhrnul Jindřich Krejčí.

ProfiAuto Show je každoročná motoristická oslava, ktorá kladie dôraz na jedinečné emócie, zábavnú i odbornú stránku, a to vďaka spolupráci s najvýznamnejšími automobilovými značkami z celého sveta.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!