Už 111 rokov sa môžu podnikatelia spoľahnúť na čistiace utierky MEWA

18 februára 2020, 15:33

Prinášáme rozhovor s Elenou Holanovou, konateľkou spoločnosti MEWA Textil-Service s.r.o.

Elena Holanová, MEWA

MEWA ponúka svojim zákazníkom čistiace utierky v systéme opätovného použitia už viac ako 111 rokov. Ako presne funguje ponuka tejto služby?

Už v roku 1908 sa zakladateľ spoločnosti MEWA Hermann Gebauer rozhodol vyrábať čistiace utierky takej dobrej kvality, že sa môžu po použití oprať a mnohonásobne opakovane používať. Hermann Gebauer ponúkol službu, ktorá bola v tých časoch úplne nová: MEWA vyrábala čistiace utierky na čistenie strojov a zariadení.

„Utkať textílie, potom ich oprať a v prípade opotrebovania vymeniť“ tak znela služba. V súčasnosti sa ročne operie viac ako miliarda čistiacich utierok MEWA a koncept, že sa utierky ponúkajú výlučne na prenájom v rámci komplexnej služby, sa zachoval. Poskytovateľ týchto služieb dáva k dispozícii čisté utierky s viacnásobným použitím, utierky po použití vyzdvihne, ekologicky vyperie a čisté ich opäť dodá.

A aké výhody to prináša podniku?

Ten, kto chce svoj podnik udržiavať v čistote, si skôr či neskôr položí otázku, ktorá čis-   tiaca utierka je vhodná. Látková alebo papierová? Jednorazové riešenie alebo riešenie prinášajúce opakované použitie? Kladú sa pritom vysoké požiadavky na kvalitu: Utierky musia byť nasiakavé, odolné proti roztrhnutiu a musia vydržať veľkú záťaž. A kam s použitými utierkami?

Čistiaci materiál zanesený olejom sa musí likvidovať ekologicky – to podnik stavia pred logistické úlohy. Možné riešenie ponúka náš servis čistiacich utierok: Tak sú naše utierky neustále poruke – a likvidácia, skladovanie a logistika sú riadené profesionálne. Táto komplexná starostlivosť odbremení podnik aj životné prostredie. Veď naše utierky možno v závislosti od použitia prať a opätovne použiť až 50-krát. Papierové alebo bežné textilné utierky skončia naproti tomu v odpadkovom koši väčšinou už po jednom použití. V procese prania stavia MEWA na mimoriadne ekologické a udržateľné technológie.

Prenajať namiesto kúpiť, zdieľať namiesto vlastniť – v súčasnosti sa náš biznis model stal stredobodom spoločnosti. Zdieľaný prístup k produktom je trendom a naše zdieľanie textílií je úspešným modelom viac ako kedykoľvek predtým: 2,7 milióna zamestnancov siaha dnes v rámci celej Európy pri čistení strojov alebo zariadení po čistiacej utierke MEWA.

Existuje však veľké množstvo najmenších podnikov alebo menších dielní. Nie je tu namieste otázka, či sa nevyplatí tento servis čistiacich utierok len väčším podnikom?

Sme tu pre všetkých. Naše zásobovanie zodpovedajúce potrebám zaisťuje, že sa komplexná služba MEWA vyplatí už malým podnikom. Pretože sa naša ponuka začína už poradenstvom. Naši zamestnanci poskytujú informácie o našich rozličných čistiacich utierkach MEWA a spoločne so zákazníkom určujú dopyt a predbežné množstvo potrebných utierok.

Zákazník si pritom môže vybrať z rozličných materiálov utierok: od MEWATEX®, robustnej čistiacej utierky na univerzálne použitie cez MEWATEX PLUS ® na všetko jemné až po MEWATEX ULTRA® a MEWA PROTEX®, ktoré sa dokonale hodia na citlivé čistiace úlohy. Okrem toho ponúkame podnikom až na 2 mesiace možnosť si našu službu nezáväzne vyskúšať v rámci zoznamovacieho balíčka.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!