90 rokov palivových filtrov Bosch: Kompetencie pre mobilitu dneška aj zajtrajška

27 februára 2020, 15:00

Palivové filtre Bosch chránia vstrekovací systém v motorových vozidlách od roku 1930. Spoľahlivo čistia palivo od častíc a vody, podporujú optimálny výkon motora a budú tak aj veľmi platné.

90 rokov palivových filtrov Bosch

Od roku 1930 – 90 rokov palivových filtrov Bosch

V prvých rokoch automobilov nebola kvalita paliva porovnateľná so súčasnosťou.
Znečistenie v palive mohlo kedykoľvek upchať vstrekovanie a znehybniť vozidlo. Tento problém bol vyriešený palivovými filtrami, ktoré spoločnosť Bosch prvýkrát uviedla na trh pred 90 rokmi. Chránili technológiu vstrekovania vznetových a neskôr aj zážihových motorov pred kontamináciou.

Princíp fungovania bol podobný dnešnému filtru. Použitý filtračný materiál však vyžadoval pravidelné čistenie.

Tento materiál sa stále používa vo filtroch, pretože má vynikajúci čistiaci účinok.

Filtre Bosch pre automobilovú budúcnosť

Či už elektrický pohon, palivový článok alebo hybrid: všetky tieto pohony takisto vyžadujú čistú vodu, olej alebo vzduch ako chladiace médium pre akumulátor a motor. A aj kabínové filtre budú naďalej zaisťovať kvalitný vzduch vnútri vozidla! Spoločnosť Bosch bude aj v budúcnosti dodávať tie správne filtre – bez ohľadu na to, aké palivá alebo pohony budú na trhu.

Výroba sa začala v roku 1930 v Stuttgarte

Palivové filtre, ako sú tie, ktoré spoločnosť Bosch prvýkrát uviedla pred 90 rokmi, vyriešili predovšetkým jeden problém: Chránili pred kontamináciou technológiu vstrekovania do vznetových a neskôr aj do zážihových motorov.

Konštrukcia prvých palivových filtrov Bosch bola veľmi premyslená, ale filtre sa museli relatívne často čistiť. Prelom prišiel v roku 1936: Bosch prvýkrát použil ako filtračné médium špeciálny papier. V ďalšej rozvinutej forme je tento materiál dnes bežný vďaka svojmu veľmi dobrému čistiacemu účinku.

90 rokov palivových filtrov Bosch

Pre mobilitu zajtrajška: Filtre zostávajú stále dôležité!

Spoločnosť Bosch bude aj v budúcnosti dodávať tie správne filtre – bez ohľadu na to, aké palivá alebo pohony budú na trhu. Či už elektrický pohon, palivový článok alebo hybrid: tieto pohony takisto vyžadujú čistú vodu, olej alebo vzduch ako chladiace médium pre akumulátor a motor. A kabínové filtre aj naďalej zaisťujú kvalitný vzduch vnútri vozidla!

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!