Čistiace utierky MEWA v systéme opakovaného použitia: eliminácia odpadkov a zdieľané využívanie

20 septembra 2021, 11:32

Trend textilného sharingu je veľmi obľúbenou témou nielen v domácnostiach. Princíp opakovaného použitia od spoločnosti MEWA však ukazuje, ako tento praktický systém možno dobre implementovať tiež vo výrobných spoločnostiach a firmách. Behom okamihu tak môžete továreň alebo dielňu premeniť na ekologicky šetrnú prevádzku.

MEWA textil

Po celom svete prebieha výskum zameraný na vývoj produktov, ktoré sú biologicky rozložiteľné. Je to nielen dôležité, ale súčasne to pomáha tiež chrániť životné prostredie. Systém čistiacich utierok MEWA však vstupuje do tejto hry ešte predtým: zákazníci spoločnosti MEWA v prvom rade neprodukujú žiadny odpad. Prenajímajú si vysoko savé utierky, ktoré poskytovateľ týchto služieb vyzdvihne v dohodnutom intervale, vyperie ich a dodá čisto vypraté zase späť. To je praktické, umožňuje presnú kalkuláciu nákladov a šetrí predovšetkým čas, pretože čisté utierky máte vždy po ruke.

Zamestnanci sa tak môžu miesto nakupovania jednorazových utierok a ich likvidácie v súlade s právnymi predpismi venovať odborným úlohám a kvalifikovaným pracovným činnostiam. Počet a kvalitu čistiacich utierok – existujú štyri rôzne varianty v závislosti od oblasti použitia – možno pritom vždy prispôsobiť aktuálnym potrebám spoločnosti.

A presne tak funguje princíp opakovaného použitia v spoločnosti MEWA. Po rozhovore so zákazníkom je stanovená spotreba čistiacich utierok a následne je dodané požadované množstvo v dohodnutom čase. Od tejto chvíle majú zamestnanci čisté čistiace utierky vždy po ruke. Po použití sú utierky skladované v bezpečnostnom kontajneri SaCon, ktorý tiež dodáva spoločnosť MEWA.

ZDROJ: Tlačová správa MEWA

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!