Produkty MEWA chránia životné prostredie a zdroje

21 júla 2022, 13:59

S textilnými čistiacimi utierkami od spoločnosti Mewa sú stroje, náradie a výrobné zariadenia v priemysle, autodielňach i remeselných dielňach každý deň udržiavané v čistote.

Textilný sharing je trvalé udržateľné a ekonomické riešenie

Stále existuje mnoho spoločností a podnikov, ktoré používajú produkty na jedno použitie. To však nie je trvalo udržateľné ani ekonomické. Mewa ponúka čistiace utierky v praktickom prenájme už 114 rokov a je tak priekopníkom v oblasti textilného sharingu. Odolné čistiace utierky je možné vyprať a znovu použiť až 50krát. Služba textilného sharingu znamená mať k dispozícii čistiace utierky vždy, keď sú potrebné. Nemusíte ich nutne vlastniť. Uzavretý okruh, ktorým náš systém čistiacich utierok bezpochyby je, má lepšiu ekologickú bilanciu v porovnaní s jednorazovými utierkami alebo čistiacim papierom naprieč celým pracovným postupom. V porovnaní s použitím papierových čistiacich utierok sa doba čistenia s našimi utierkami skráti až o 35 %.

Žmolky sa používajú ako izolačný materiál pri výrobe automobilov

Aby sa kvalita aj trvalá udržateľnosť našich produktov neustále zlepšovala, kontrolujú technici spoločnosti Mewa pravidelne každý krok pri výrobe a praní čistiacich utierok. Polovica každej utierky sa skladá z recyklovaných priadzí s tým, že cievky priadze z vlastnej tkáčovne sú tiež znovu používané. To ušetrí približne 21 ton lepenkových obalov ročne. Mewa nevyhadzuje ani bavlnené žmolky, ktoré sa hromadia pri tkaní utierok. Každý rok sa pri výrobe utierok nazbiera okolo 72 ton takýchto žmolkov a z toho sa už dá niečo vyrobiť. Napríklad izolačný materiál, ktorý sa používa v automobilovom priemysle.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!