ZKW vyvíja a vyrába inteligentné digitálne svetlo pre Polestar 3

6 júna 2023, 12:02

Nový plne elektrický Polestar 3 vyniká minimalistickým, futuristickým dizajnom. Medzi technologické vychytávky elektrického SUV patria HD LED svetlomety, ktoré vyvinula a vyrába spoločnosť ZKW. Moduly predných svetiel s rozlíšením 1,3 megapixela automaticky prispôsobujú intenzitu, veľkosť a výšku svetelného lúča svetelným a poveternostným podmienkam, ako aj rýchlosti jazdy. Inteligentný systém svetlometov navyše zabraňuje oslňovaniu ostatných účastníkov cestnej premávky.

ZKW inteligentné digitálne svetlo pre Polestar 3

Inovatívna technológia „mirrorZ“

Základom svetlometov Polestar 3 je technológia „mirrorZ“ spoločnosti ZKW, ktorá dokáže vďaka pohyblivým mikrozrkadlám cielene ovládať a distribuovať LED svetlo. V kombinácii s prednou kamerou detekuje systém protiidúcu premávku a pomocou technológie „Digital Light Processing“ (DLP) automaticky stlmí a veľmi presne a plynulo zaostrí svetelný lúč na medzipriestory. Umožňujú to výkonné LED moduly s 1,3 miliónmi pixelov, ktorých svetlo sa usmerňuje prostredníctvom mikroskopicky malých, elektronicky riadených zrkadiel.

Polestar a ZKW spolupracujú už mnoho rokov. Wieselburský špecialista na osvetľovacie systémy, ktorý má závod aj v slovenských Krušovciach, už vybavil Polestar 2 prémiovými LED svetlometmi. Osvetlenie pre Polestar 3 bolo vyvinuté v závodoch ZKW vo Wieselburgu a v čínskom Daliane. Systém osvetlenia sa vyrába v ZKW Dalian, kým samotné vozidlo sa vyrába v Chengdu a Ridgeville v Južnej Karolíne. Elektronika modulu „mirrorZ“ pochádza z elektronického závodu ZKW vo Wiener Neustadt.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!