Záujem Slovákov o SUV láme rekordy

14 novembra 2017, 10:23

Záujem ľudí o SUV vozidlá láme rekordy. Za prvých desať mesiacov tohto roku ich najväčší predajca ojazdených automobilov na Slovensku predal o 43 % viac ako za rovnaké obdobie minulého roka a dokonca o 74 % viac ako v roku 2015. Rebríčku kraľujú značky Nissan, Kia a Hyundai. Štvrtina jazdených SUV sa predá v špecializovanom SUV a Offroad centre v Bratislave.

 Za posledné dva roky zaznamenal segment SUV a off-roadov výrazný nárast, či už je to v predaji nových vozidiel, ako aj jazdeniek. Už tretí rok po sebe vedie v rebríčku obľúbenosti modelov Kia Sportage. Na druhom mieste sa posledné dva roky umiestňuje Nissan Qashqai.

„Momentálny trend je taký, že zákazníci nebažia len po štvorkolkách. Od roku 2015 klesol predaj SUV s náhonom všetkých štyroch kolies o 15 %, čo sa prejavilo v prospech nákupu náhonu tých predných. Rastúca obľuba náhonu predných kolies pred 4×4 dokazuje, že SUV si ľudia nekupujú iba do terénu, ale bežne aj do mesta kvôli komfortu a bezpečiu,“ komentuje vývoj na trhu generálna riaditeľka AAA AUTO Karolína Topolová.

Top 10 napredávanejších modelov SUV a Offroad vozidiel v AAA AUTO
Top 10 napredávanejších modelov SUV a Offroad vozidiel v AAA AUTO

Ani kauza Dieselgate neodradila vodičov od nákupu SUV s naftovým motorom. S miernym poklesom – o 4 % oproti minulému roku, stále vedú v predajoch SUV dieselové motory (68,7 %) pred benzínovými (31,3 %). Z motorizácií už tretí rok vedie 2.0 CRDi. Rovnako sa nemení ani vkus vodičov pri výbere farby, stále dominuje čierna, nasledovaná striebornou a bielou.

„V našom špecializovanom SUV a Offroad centre v Bratislave sa mesačne predá o 63 % SUV viac ako pred jeho sprevádzkovaním. S nástupom zimy očakávame ďalší nárast záujmu, ktorému už v týchto momentoch prispôsobujeme aktuálnu ponuku,“ hovorí Karolína Topolová.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Fando, 14 novembra 2017, 15:22 0 0

Inak videl som ze na webe Mototechny maju slusne SUV-cka (X6, Range Rover Evoque, Subaru XV...) co nemaju vela najazdenech km a su celkom za rozumne ceny, len si treba vediet dobre vybrat a nezobrat hocico

Odpoveď