Iveco ohlasuje obnovenie výrobného procesu vo svojich závodoch v Taliansku a Španielsku

, 11 mája 2020, 13:03

Iveco, výrobca úžitkových vozidiel v rámci koncernu CNH Industrial NV, dnes oznámila, že je pripravená obnoviť výrobu vo svojich závodoch v Taliansku a Španielsku, ktoré boli v marci dočasne uzavreté z dôvodov ochrany zdravia zamestnancov a podpory opatrení tamojších vlád na obmedzenie šírenia epidémie COVID-19.

Iveco výroba

Výrobný závod v talianskej Suzzare obnovil výrobu už 4. mája a závody v Brescii, Madride a Valladolide hlásia, že sú pripravené spustiť výrobné linky 11. mája. Spoločnosť spolupracuje aj so svojimi dodávateľmi na zabezpečení dodávky potrebných náhradných dielov, aby mohla postupne navyšovať výrobu a tým riešiť aj všetky požiadavky zákazníkov ku vzájomnej spokojnosti.

Zdravie a bezpečnosť zamestnancov a zákazníkov sú samozrejme hlavnými prioritami spoločnosti Iveco, preto jej vedenie prijalo rozsiahle preventívne opatrenia, ako je dezinfekcia jednotlivých výrobných areálov, pracovísk, jednotlivých strojných zariadení a nástrojov, vrátane zaistenia primeraných osobných ochranných pomôcok, konkrétne masiek na tvár a plastových štítov, rukavíc a dezinfekčných gélov na zabezpečenie hygieny rúk. Taktiež bola vykonaná reorganizácia rozmiestnenia strojov a pracovísk výrobných liniek tak, aby jednotliví zamestnanci mohli pracovať v stanovených bezpečnostných rozstupoch.

Thomas Hilse, prezident značky IVECO, v tejto súvislosti vyhlásil: „Spoločnosť IVECO je opäť pripravená ísť na to! Teraz obnovujeme výrobu vozidiel, ktoré naši zákazníci nutne potrebujú na zabezpečenie plnej prevádzkyschopnosti svojich vozových parkov, čo je nevyhnutným predpokladom, aby mohli plniť dôležité dopravné úlohy na zabezpečenie chodu spádových ekonomík. Dobre vieme, že naši zákazníci pôsobia v priamo v ohnisku pandemickej krízy a svojou činnosťou udržujú dodávateľský reťazec v chode, najmä rozvozom dodávok základných komodít, ako sú zdravotnícke potreby, potraviny a palivá.

Na svojich šoférov sme veľmi hrdí a právom si zaslúžia našu vďačnosť predovšetkým za to, že pracujú v neustálom nasadení, čo má pre fungovanie európskeho hospodárstva zásadný význam. Po celý čas odstávky sme boli vždy s nimi a samozrejme zostávame aj naďalej. Takisto naši predajcovia a servisné dielne sú im plne k dispozícii, tak aby všetci mali zaistenú maximálnu podporu a bezpečnosť.“

S obnovením výrobnej činnosti sa rozbehne aj prerušená výroba nového vozidla Iveco S-WAY, čo umožní zabezpečiť konkrétne dodávky mnohých čakajúcim zákazníkom.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!