Exkluzívne v Orakore – Sustina technológia

22 januára 2013, 23:03

Preukázané 2% zvýšenie úspory paliva oproti olejom GF-4. Sustina využíva vlastnú Nippon Oil „W BASE“ technológiu olejového základu, ktorej výsledkom je vysoko stabilný olej vo všetkých teplotných režimoch. Olej vyrobený technológiou SUSTINA je veľmi tekutý pri nízkych teplotách, významne znižuje trecie straty motora a tým zvyšuje účinnosť paliva o viac ako 2% v porovnaní so súčasnými olejmi špecifikácie GF-4 rovnakej viskozity.

W BASE Technológia – Vysoký viskozitný index základového oleja.
Bežný syntetický základový olej je tvorený uhľovodíkovými molekulami v tvare kruhu. Pri pohybe má táto štruktúra molekúl snahu do seba zaklesnúť a spomaliť svoj pohyb, to sa deje predovšetkým pri nízkych teplotách kedy je viskozita oleja vysoká.

W BASE technológia reštrukturalizuje uhľovodíkovú štruktúru na priamu líniu umožnujúcu bezkolízny pohyb molekúl aj pri veľmi nízkych teplotách a znižuje tým trecie straty motora a znižuje spotrebu paliva. Výhoda – väčšia životnosť a čistota motora.

SUSTINA motorový olej s aditívami zaisťujúci výnimočnú dlhodobú čistotu motora. SUSTINA používa bezsírnaté ZP prísady, patentované aditívum zásadne obmedzuje vznik kyselín síry a udržuje motor vo výnimočnej čistote bez usadenín po celú dobu jeho prevádzky.

ZP Technológia – bezsirnaté aditíva
Väčšina súčasných olejov obsahuje aditíva na zabezpečenie čistoty oleja na báze zinku, ZinkDialkylDithiophosfatu (ZDDP / ZDTP) na zabezpečenie motora proti opotrebovaniu. K dosiahnutiu čistoty motorových súčiastok sú používané detergenty pohlcujúce prach a nečistoty z kritických miest, ktoré sú následne filtrované.

Typická ZDDP prísada zamedzuje kontakt kov-kov a vytvára ochrannú vrstvu na súčiastkach. Tieto prísady obsahujú síru, ktorá pri vyšších teplotách spolu s vodou a kyslíkom vytvára kyseliny síry. Tieto kyseliny následne degradujú detergentné aditíva v oleji. Tieto sa vyčerpávajú, olej už ďalej neviaže nečistoty a sadze, a nasleduje ich usadzovanie na súčiastkach motora. Sustina je vyrobená na báze ZP technológie s revolučným novým aditívom proti opotrebeniu, ktoré už neobsahuje síru. Absencia síry v oleji zamedzí jeho degradácii a zvyšuje jeho schopnosti proti opotrebovaniu pričom motor zostáva bez karbónových usadenín.

Exkluzívne u Orakor motorový olej Eneos Sustina 5W30
Ultramoderný olej ktorý bol vyladený pre zníženie spotreby paliva a predĺženie životnosti motora. Najlepšia voľba pre nízkoemisné vozidlá „LEV“ a hybridov. SUSTINA vyniká extrémne stabilným základným olejom s tzv. W-BASE technológiou s lineárnov formáciou molekúl, ktorá znižuje trecie straty motora. Zaisťuje stabilitu olejového filmu predovšetkým pri nízkych teplotách a tým zabezpečuje dokonalú ochranu motora pri studených štartoch. Obsah nových bezsírnatých detergentov tzv. ZP technológie zabezpečujú mohutnú antioxidačnú odolnosť a schopnosť udržať motor v dokonalej čistote a vytvárajú aj dokonalú ochranu motora proti opotrebeniu.

Viac na www.eneos.sk, www.e-cat.sk

 

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!