Inter Cars: Nový štandert kvality kabínových filtrov FILTRON

, 5 mája 2016, 14:41

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie sú alergické reakcie tretím najčastejšie sa vyskytujúcim chronickým ochorením na svete. Odhaduje sa, že 25-30% populácie trpí príznakmi alergických ochorení a počet alergikov sa približne za každých 10 rokov zdvojnásobí.

Maloletým, ako aj dospelým alergikom spôsobujú nepríjemné ťažkosti práve nečistoty vznikajúce v mestskej premávke. Ohrození sú predovšetkým vodiči a pasažieri vozidiel. Vzduch, ktorý sa dostáva priamo z vonkajšieho prostredia do vozidla prostredníctvom ventilácie / klimatizácie je znečistený až 6x viac ako vzduch na okraji cesty. To znamená, že pri jazde vozidlom sme vystavení dýchaniu škodlivých látok vo väčšej miere ako keď kráčame po chodníku. Nasávaný vzduch je znečistený čiastočkami sadze (vznikajúcimi v dieselových motoroch), plynnými látkami ako napr. oxid siričitý alebo oxidy dusíka, produktmi neúplného spaľovania a okrem toho obsahuje čiastočky prachu, baktérie, vírusy alebo peľ.

Čistenie vzduchu, ktorý sa dostáva z ventilačného systému vozidla do kabíny, zabezpečuje kabínový filter. Tento filter čistí vzduch a vďaka tomu zaručuje vodičom a pasažierom komfortnejšiu jazdu.

Doposiaľ boli kabínové filtre prekážkou pre mechanické nečistoty a čistili vzduch od škodlivých aerosólov. Nové kabínové filtre značky FILTRON so systémom BIOKNIGHT odstraňujú zo vzduchu takmer 100% baktérií a alergénov a zabraňujú vzniku plesní a húb. To má mimoriadny význam pre alergikov, deti a osoby, ktoré často cestujú autom – systém BIOKNIGHT zaručí komfortnú jazdu a navyše priaznivo vplýva na zdravotný stav pasažierov!

 

Základom systému BIOKNIGHT je inovačná, na pohľad neviditeľná antibakteriálna membrána, zabezpečujúca účinnú ochranu pred škodlivými alergénmi.

Pachovo neutrálna, bezfarebná a pre ľudí netoxická membrána systému BIOKNIGHT funguje dvojfázovo. Prvá fáza spočíva v pôsobení elektricky nabitých častíc uhlíka s dlhým reťazcom. Tieto častice k sebe priťahujú alergény. Následne trhajú ich bunkové steny. Druhá fáza predstavuje ničenie alergénov a efektívne zabraňovanie ich reprodukcii.

KABÍNOVÝ FILTER SO SYSTÉMOM BIOKNIGHT:
   ■ ničí takmer 100 % baktérií a alergénov
   ■ chráni pred vznikom plesní a húb
   ■ odstraňuje nepríjemný zápach
   ■ zabezpečuje komfortnú jazdu
   ■ chráni klimatizačný systém

Nový štandard kvality, ktorého podstatou je systém BIOKNIGHT, bol použitý tak vo filtroch s aktívnym uhlím ako aj v štandardných filtroch. Dôvodom pre zavedenie systému BIOKNIGHT pri všetkých typoch kabínových filtrov značky FILTRON bolo presvedčenie, že vodiči a pasažieri všetkých modelov vozidiel si zaslúžia najkvalitnejšiu ochranu a najlepší komfort počas jazdy.

Kompletný sortiment kabínových filtrov FILTRON BIOKNIGHT je v predaji od konca roka 2015 u firmy Inter Cars – www.intercars.sk.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!