LIQUI MOLY SK s.r.o.

LIQUI MOLY SK s.r.o.

Na jar roku 1957 začal úspešný príbeh firmy LIQUI MOLY. Hans Henle vtedy založil firmu a získal právo na používanie názvu a patentu na substanciu molybdendisulfidu (MoS2). Na základe skúseností s používaním pevných prísadových mazacích látok do motorových olejov leteckých motorov a z ich núdzových prevádzok pri náhlej strate olejovej náplne, vznikol prvotný produkt – olejová prísada Liqui Moly pre automobilové motory.

Ďalšou príčinou úspechu bol vstup do obchodu s motorovými olejmi. Prví motorový olej, sledujúci tradíciu, bol už z výroby zmiešaný s látkou MoS2, ktorá znižuje opotrebenie motora. Dnes disponuje firma LIQUI MOLY jedným z najširších a najobsiahlejších sortimentov v motorových olejoch. Po prísadách a motorových olejoch sa sortiment firmy LIQUI MOLY v ďalších rokoch stále viac rozširoval.

V súčasnej dobe firma LIQUI MOLY pokračuje vo vlastných laboratóriách na vývoji nových a na zlepšovaní vlastností už vyrábaných výrobkov. Využívajú sa tu najnovšie poznatky z oblasti mazacích látok a autokozmetiky. Výsledkom aplikácie nových výrobných technológií sú napríklad úplne nové motorové oleje prispôsobené vysokým nárokom súčasných výkonných motorov alebo aj pre ich prevádzku na plyn. Ďalším príkladom je použitie mikrokeramických čiastočiek pre zlepšenie vlastností prípravku do motorových olejov alebo v rozpúšťači hrdze.

Veľký dôraz kladie  firma LIQUI MOLY na kontrolu kvality svojich výrobkov, a to ako pri ich výrobe, tak aj ich dodatočné testovanie a overovanie v špecializovaných staniciach technickej kontroly TÜV. Certifikácia firmy podľa normy kvality ISO 9001 je úplnou samozrejmosťou.

Neustále taktiež prebieha proces schvaľovania a certifikácie mazacích látok, predovšetkým olejov, podľa firemných noriem popredných  výrobcov motorových vozidiel, motorov a prevodových skriniek. Novo vydané certifikáty sú zverejňované vo firemných publikačných materiáloch a sú tak predávané zákazníkom a distribútorom výrobkov LIQUI MOLY.

Firma LIQUI MOLY robí taktiež veľa pre ochranu životného prostredia. Mimo iných aktivít z oblasti ekológie ponúka pre dielne a priemysel motorové oleje vo vratných, znovu plniteľných obaloch, nazývaných „olejové kontajnery“. Týmto spôsobom sa nevytvára odpad z obalov vo forme prázdnych sudov a kanistrov. Tento spôsob distribúcie olejov je stále zaujímavejší pre odberateľov obzvlášť pri stále sa sprísňujúcich predpisoch na likvidáciu odpadov a ochranu životného prostredia.

LIQUI MOLY ponúka celosvetovo jedinečne široký sortiment chémie pre autá s približne 4.000 výrobkami: motorové oleje a aditíva, mazivá a pasty, spreje a autokozmetiku, lepiace a tesniace materiály. Spoločnosť LIQUI MOLY, založená v roku 1957, vyvíja a vyrába výhradne v Nemecku. V oblasti aditív je tu nespornou jednotkou na trhu a je stále znovu volená ako najlepšia značka olejov. Firma riadená majiteľom Ernstom Prostom predáva svoje produkty vo viac ako 120 krajinách a v roku 2015 dovýšila obrat 441 miliónov eur.

Články o spoločnosti:

Liqui Moly představuje nový olej pro vozy Ford – Top Tec 6610

Olejem Top Tec 6610 přináší společnost Liqui Moly na trh nový motorový olej, který mimo jiné splňuje nejnovější požadavky značky Ford (WSS M2C 952-A1).

O 26 procent vyšší obrat a o 75 procent vyšší zisk v Liqui Moly

Jestliže dříve určovala růst německého specialisty na oleje a aditiva Liqui Moly poptávka, nyní je to dodávka surovin. Za prvních devět měsíců tohoto roku vzrostl obrat o 26 procent na 554 milionů eur. Tak vysoký nikdy předtím nebyl.

Firma Liqui Moly se probojovala k úspěchu

Liqui Moly se ohlíží za prvním pololetím: Německý specialista na oleje a aditiva zvýšil svůj obrat na 355 milionů eur, což je o 23 procent více než v loňském roce.

Liqui Moly představuje přípravek Detailer pro rychlou péči o lak

Mytí, sušení, konzervace a leštění. Kdo chce pečovat o lak svého vozidla, potřebuje čas a nadšení. Dodat lesk a ochranu jde i rychleji: nastříkat, otřít a hotovo. Díky novému přípravku Detailer k rychlé péči o lak od značky Liqui Moly je to možné.

Ernst Prost oznamuje svůj odchod z Liqui Moly

Generální ředitel společnosti Liqui Moly bude po svých 65. narozeninách v únoru 2022 odcházet do důchodu.

Viac