Brzdové kotúče Brembo XTRA

28 novembra 2016, 18:49

Pri novej rade dierovaných kotúčov Xtra, ktorá je k dispozícii pre Aftermarket, spoločnosť Brembo navrhla a vyvinula špeciálne otvory, ktoré spájajú príťažlivý estetický vzhľad – umocnený exkluzívnym UV lakom – s brilantným a efektívnym výkonom pri každom štýle brzdenia, čo umocňuje štýl jazdy ozajstných fanúšikov.

Vlastnosti nových brzdových kotúčov Brembo XTRA:

5

1. Lepšie priľnutie

Prítomnosť otvorov na brzdovom kotúči je zárukou lepšieho priľnutia a zároveň aj istou rýchlejšou a účinnejšou odpoveďou brzdného systému. Povrch otvorov zabezpečuje od prvého momentu brzdenia lepší výkon, a to vďaka vyššiemu koeficientu trenia. (grafy 1-2).

1 2

2. Čistenie a obnova brzdných doštičiek

Otvory vytvárajú „stierací“ efekt, ktorý čistí povrch brzdnej doštičky od nebezpečných usadenín a zároveň zabraňuje tomu, aby sa drobné zvyšky železného materiálu, ktoré vznikajú pri opotrebovaní brzdového kotúča, usádzali na trecom materiáli brzdnej doštičky.

3. Vynikajúci výkon za mokra

Otvory umožňujú aj narušenie vodného filmu, ktorý sa môže vytvoriť na brzdnej ploche. Preto brzdný systém aj počas jazdy na mokrom povrchu reaguje účinne už pri prvom stlačení brzdy, či prispieva k rovnomernosti správania za každého počasia.

4. Maximálne trenie aj pri vysokých teplotách

Pri vysokej prevádzkovej teplote môže spálenie živíc, z ktorých sú vyrobené doštičky, produkovať plyny, ktoré môžu spôsobiť fading, čo znižuje koeficient trenia medzi doštičkou a diskom. Prítomnosť otvorov umožňuje rýchle odstránenie takýchto plynov a rýchle obnovenie optimálnych brzdných podmienok. (graf 3).

3

5. Chladenie brzdného systému

Prítomnosť otvorov prináša zlepšenie schopnosti odvádzania tepla z disku a brzdovej doštičky vďaka väčšiemu prúdeniu vzduchu, spolu so zlepšením výkonu celého brzdového systému. (graf 4).

4

0Xtra bezpečnosť

Zvláštna pozornosť bola venovaná bezpečnosti a plnému súladu s najprísnejšími požiadavkami na odolnosť a výdrž, počet, veľkosť, tvar a umiestnenie každého otvoru, ktoré boli navrhnuté a testované špeciálne pri každom disku rady Xtra.

Rada

Spoločnosť Brembo vybrala pre novú radu Xtra ako kompaktné vozidlá, vozidlá strednej triedy, športové tak aj vozidlá SUV. Výsledkom je kompletná rada výrobkov, ktoré sa neustále vyvíjajú, a o ktorých sa môžete dozvedieť viac v našich online katalógoch na stránke: www.bremboparts.com albo www.tecdoc.com.

 

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Brembo katalog – neustále se rozvíjející klasika
Brembo katalog – neustále se rozvíjející klasika

Nové vydání katalogu Brembo pro rok 2016 přichází ve svém klasickém multiproduktovém formátu, což umožňuje velmi snadnou a rychlou identifikaci náhradních dílů: brzdových kotoučů a destiček nebo bubnů a čelistí. Design byl kompletně přepracován a aktualizován v souladu s nejnovějšími produkty na trhu. Toto nové vydání katalogu Brembo nabízí téměř 3.000 pozic kotoučů a destiček […]

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!