Valeo prevezme ďalšiu firmu

6 januára 2017, 12:22

Valeo je o krok bližšie prevzatí japonskej firmy Ichikoh. Tamojší antimonopolný úrad vydal s transakciou súhlas.

Valeo již nyní vlastní 31% akcií firmy Ichikkoh. Aby převzetí firmy bylo možné, musí zvýšit svůj podíl na 50,09%. Nákup akcií na tokijské burze začal 24.11.2016 a potrvá do 12.1.2017. Cena za akcii je 408 jenů.

Valeo plánuje nakoupit maximálně 55,08% akcií Ichikoh, přičemž pozůstalé akcie zůstanou volně obchodovatelné na tokijské burze cenných papírů.

Ichikoh je firma se stodesetiletou tradicí, která se specializuje na výrobu automobilového osvětlení ( včetně pokročilé LED technologie) a zrcátek vozidel.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

VALEO získava 50% podiel v CloudMade
VALEO získava 50% podiel v CloudMade

Firma Valeo oznámila akvizíciu 50% podielu základného kapitálu CloudMade, firmy vyvíjajúce chytré a inovatívne riešenia spracovania dát v automobilovom priemysle, ako je napríklad platforma strojového učenia. Cieľom je zlepšiť komfort a bezpečnosť vozidiel pre motoristov a cestujúcich.

Novinka v ponuke: brzdové bubny od firmy Valeo
Novinka v ponuke: brzdové bubny od firmy Valeo

Nová kompletná rada brzdových bubnov dopĺňa sortiment komponentov brzdovej sústavy, ktorú ponúka tento popredný výrobca dielov. Nový produktový rad vznikol na základe troch hlavných zásad, ktoré platia pre celú ponuku brzdovej sústavy Valeo – Technology in Motion, Comfort in Motion a Green in Motion – prináša teda rovnakú pridanú hodnotu pre klienta ako zvyšné časti […]

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!