100 nových aplikácií poloos od Meyle

18 januára 2017, 11:15

Spoločnosť MEYLE rozšírila svoj sortiment o takmer 100 nových aplikácií poloos pre všetky bežné modely áut.

Zákazníci mají u poloos pohonu velmi vysoké kvalitativní požadavky vzhledem k tomu, že tyto díly jsou vystaveny přímo silám od převodovky, navíc působí na klouby a manžety namáhaní způsobené propružením vozu. Mimo jiné manžety poloos jsou velice namáhané provozem vozu, odírají se a v nejhorším případě může dojít k jejich protržení. V důsledku tohoto dochází ke ztrátě maziva, do kloubu vniká špína a vlhkost. Při výměně poloosy proto vyžadují servisy nejvyšší materiálovou kvalitu. Dobrá zpráva pro servisy: výrobce z Hamburku rozšířil svůj program o téměř 100 poloos pro nejrozšířenější aplikace.

MEYLE ORIGINAL poloosy jsou vyrobeny z kované oceli speciálně vyvinuté pro tento účel a použité mazivo bylo optimalizováno pro toto vysoké namáhání. Navíc upevňovací spony manžet v prvovýrobní kvalitě zajišťují jejich bezpečné a trvalé upevnění. Každá MEYLE ORIGINAL poloosa je podrobena náročné kontrole podle přesně stanovených kritérií.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

MEYLE ORIGINAL – kompletné sady tripoidných kĺbov pre vozy koncernu V.A.G.
MEYLE ORIGINAL – kompletné sady tripoidných kĺbov pre vozy koncernu V.A.G.

MEYLE prezentuje 6 sád tripoidných kĺbov s montážnym materiálom. V týchto sadách sú k dispozícii všetky potrebné diely pre výmenu vr. vysokovýkonného maziva. Toto mazivo bolo vyvinuté špeciálne pre mazanie tripoidných kĺbov. Tieto nové sady sú určené pre veľmi dopytované modely vozidiel koncernu V.A.G. a šetrí dielňam čas potrebný pre objednávanie jednotlivých komponentov.

MEYLE brzdové kotúče skúšané a certifikované podľa normy ECE R90
MEYLE brzdové kotúče skúšané a certifikované podľa normy ECE R90

Kvalitatívna norma ECE R90 je povinná v prípade výmenných brzdových kotúčov pre novo prihlásená autá od novembra 2016. Hoci zo zákona nie je nutné aplikovať túto normu, tak už dnes spĺňa viac ako 90% brzdových kotúčov MEYLE túto normu.

Dobre informovaný so školiacim programom MEYLE
Dobre informovaný so školiacim programom MEYLE

Zvyšujúci sa komplexita moderných vozidiel vyžaduje čím ďalej tým širší a väčšie znalosti pracovníkov servisov. V súvislosti s heslom „Driver ‚s best friend“ (najlepší priateľ vodiča) preto ponúka MEYLE široký školiaci program: Veľkoobchod môže pre svoje servisy vyberať zo štyroch rôznych školiacich modulov a objednávať termíny.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!