Nárasty v registráciách nových vozidiel pokračujú

26 apríla 2017, 14:06

V marci 2017 Zväz automobilového priemyslu zaznamenal registrácie nových osobných automobilov s celkovým počtom 9.038 vozidiel, čo predstavuje oproti minulému roku nárast  na úrovni 15,53%.

Registrácie malých úžitkových automobilov (kategória N1) dosiahli v marci 2017 počet 721 vozidiel, čo oproti rovnakému mesiacu minulého roka s počtom vozidiel 691 predstavuje nárast na úrovni 4,34 percent.     Mimoriadnemu záujmu sa tešia elektrické batériové vozidlá (BEV) a PLUG-in hybridy (PHEV) na ktoré,  môže vlastník vozidla požiadať o podporu. Ku koncu marca sme zaregistrovali 171 žiadateľov o podporu.

Registrácie jednotlivých značiek automobilov na Slovensku v mesiaci marec 2017

Registrácie osobných vozidiel podľa typu paliva v mesiaci marec 2017

Kategória nákladných automobilov do 12 ton – poradie prvých troch značiek za marec 2017 s percentuálnym podielom na registráciách:

Registrácie v kategórii N2 zaznamenali v marci 2017 úroveň 52 vozidiel, čo predstavuje oproti vlaňajšku (marec  2016 – 64 vozidiel) pokles o 18,75 %.

Kategória nákladných automobilov nad 12 ton – poradie prvých troch značiek v marci 2017 s percentuálnym podielom na registráciách:

Registrácie v kategórii N3 zaznamenali k rovnakému mesiacu minulého roka mesiaca marec  2016 (355 vozidiel) čo znamená, že  v marci  2017 prišlo k poklesu  o 1,13 %  pri počte 351 registrovaných vozidiel .

           V kategóriách autobusov M2 a M3 sa v marci 2017 registrovalo 21  autobusov, v porovnaní s marcom  2016 (19 autobusov) to predstavuje nárast 10,56 percent:

Viac informácií sa dočítate v detailnej štatistike registrovaných vozidiel za mesiac marec 2017.

Tlačová správa Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Medzinárodná konferencia Newmatec 2017
Medzinárodná konferencia Newmatec 2017

V dňoch 28. a 29.3. 2017 sa v hoteli Partizán na Táľoch, uskutočnil III. ročník konferencie Newmatec pod patronátom a organizáciou Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR). Na konferencii sa zúčastnilo 250 predstaviteľov automobilového priemyslu, v zastúpení najvyšších manažérov Volkswagen Slovakia, PSA Group, KIA Motors Slovakia, rozhodujúcich subdodávateľov automobilového priemyslu a predstaviteľov ZAP SR.

V automobilovom priemysle chýba 14.000 pracovníkov
V automobilovom priemysle chýba 14.000 pracovníkov

Podľa Zväzu automobilového priemyslu SR (ZAP SR)  je tento stav alarmujúci a je nevyhnutné akcelerovať opatrenia smerujúce k transformácii vzdelávacieho systému pre potreby praxe na všetkých úrovniach vzdelávania. ZAP SR vyzýva Vládu SR a kompetentné orgány k prijatiu opatrení na zmiernenie aktuálneho deficitu kvalifikovaných zamestnancov a nastavenie vzdelávacieho systému na ich udržateľný prísun. Vo svojej výzve apeluje na reálnu […]

Produkcia vozidiel aj v roku 2016 prekročila miliónovou hodnotu
Produkcia vozidiel aj v roku 2016 prekročila miliónovou hodnotu

Podľa Združenia automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR) slovenský automobilový priemysel v roku 2016 opäť prekročil počtom vyrobených vozidiel miliónovú hranicu. V roku 2016 bolo v automobilových závodoch Kia Motors Slovakia, Peugeot Citroën Slovakia a Volkswagen Slovakia vyrobených rekordných viac ako 1 040 000 automobilov. Podiel výroby automobilov na celkovej priemyselnej výrobe na Slovensku dosiahol […]

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!