Michelin predstavil prvú pneumatiku z recyklovaného materiálu

26 júna 2017, 15:38

Spoločnosť Michelin predstavila svoju revolučnú pneumatiku v Kanade počas Svetového samitu Movin’On. Pneumatika nazvaná VISION je vyrobená z biologicky odbúrateľných materiálov, k ktorých výrobe sa využil odpadový papier, plasty, plechovky, použité elektronické súčiastky a zvyšky potravy.

Pneumatika VISION je vyrobena technologií 3D tisku, takže uživatel si sám může definovat její parametry, jako je například hloubka běhounu. Je vyroben z biologicky rozložitelných recyklovaných materiálů. VISION se nemusí pumpovat díky své vnitřní bublinkové struktuře. Navíc je pneumatika vybavena senzory, které umožňují komunikovat s řidičem přes chytrý telefon.

 

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

MICHELIN X WORKS – Novinka pre rok 2017
MICHELIN X WORKS – Novinka pre rok 2017

Michelin ponúka pre rok 2017 novinky pre všetky typy použitie na staveniskách. Novinkami sú: MICHELIN X® WORKS ™ Z, D a T, MICHELIN X® WORKS ™ HD Z, HD D a XZY 3 a MICHELIN X® FORCE ™ ZH.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!