Situácia Inter Cars Group po hackerskom útoku

3 júla 2017, 10:06

Minulý utorok 27.6.2017 sa skupina Inter Cars stala obeťou napadnutia globálnym počítačovým vírusom typu ransomware menom Petya. Vírus na niekoľko dní vyradil počítačové systémy vo všetkých 16 krajinách, kde Inter Cars Capital Group pôsobí.

Po štyroch dňoch od napadnutia firma vydala oficiálne vyhlásenie, v ktorom oznamuje, že sa podarilo obnoviť základné informačné procesy a bolo možné obnoviť obchodnú činnosť. V súčasnej dobe sa naďalej usilovne pracuje na obnove plnej funkčnosti všetkých systémov a na opatreniach, aby táto situácia v budúcnosti už nikdy nenastala.

Zároveň firma ďakuje svojim zákazníkom, zamestnancom, partnerom a dodávateľom za prístup a úsilie, s ktorým sa s vzniknutou situáciou vysporiadali.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

MEYLE – novinka v INTER CARS
MEYLE – novinka v INTER CARS

MEYLE je nemecká kvalita automobilových dielov už od roku 1958. Značka zastúpená na všetkých kontinentoch sveta, vo viac ako 120 krajinách s ponukou cez 23.000 položiek. Teraz už aj v ponuke INTER CARS.

Inter Cars otvoril nové logistické centrum
Inter Cars otvoril nové logistické centrum

Inter Cars Group oslávil otvorenie Európskeho centra logistiky a rozvoja ILS. Obrovský komplex v meste Zakroczym neďaleko Varšavy je teraz pripravený na použitie – jeho výstavba sa začala v roku 2014.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!