OSRAM Night Breaker: Svetlom proti tme

22 septembra 2017, 10:53

Žiarovky OSRAM Night Breaker oslavujú 10. výročie. V súčasnej dobe je najsilnejší autožiarovka z tejto rady model Night Breaker Laser, ktorý poskytuje oproti štandardným žiarovkám o 130 percent viac svetla.

Autožiarovka Night Breaker LaserModel Night Breaker Unlimited svítí ve srovnání se standardními žárovkami až o 110 procent silněji. Obě varianty jsou k dispozici pro všechny běžné halogenové světlomety. Pro řidiče vozidel s xenonovými výbojkami, kteří kladou důraz na silnější světla, je určen model Xenarc Night Breaker Unlimited, jež vydává až o 70 procent více světla než běžné xenonové výbojky. V závislosti na typu dokážou světlomety s výbojkami Xenarc Night Breaker Unlimited vytvořit paprsek dlouhý až 260 metrů – tedy 2,5 násobek délky fotbalového hřiště.

Výhody větší svítivosti u autožárovek jsou jasné – umožňují rychleji zaznamenat překážky a získat více času na bezpečnou reakci. Jasnější a bělejší světlo lépe osvětluje vozovku, zvláště pak krajnici a řidiči se tak mohou snáze věnovat dopravnímu značení a zvládat případné nástrahy a neočekávané dopravní situace. Díky nadprůměrnému jasu je noční jízda pro řidiče celkově méně únavná.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Osram investuje do spoločnosti LeddarTech Inc.
Osram investuje do spoločnosti LeddarTech Inc.

Firma OSRAM získala strategický, 25,1% balík akcií v LeddarTech Inc. – kanadskej spoločnosti, vyvíjajúce vlastnú technológiu LIDAR, ktorá je integrovaná s polovodičmi a moduly senzorov pre autonómne automobily a asistenčné systémy.

Prvý LED s piatimi samostatne ovládateľnými čipy
Prvý LED s piatimi samostatne ovládateľnými čipy

Osram Opto Semiconductors začala výrobu LED radu Oslon Black Flat S. Jedná sa o prvú LED na svete, vybavené až piatich samostatne ovládateľnými čipy. Vďaka kontrastnému pomeru, ktorý ponúka, sú určené pre použitie v prispôsobivých svetlometoch ADB (Adaptive Driving Beam). Prepínateľné svetelné segmenty umožňujú maskovaním neoslňovať blízka protiidúce autá a protiidúce autá idúce vo väčšej […]

Viac svetla, väčšia osvetlená plocha vozovky, dlhšia záruka
Viac svetla, väčšia osvetlená plocha vozovky, dlhšia záruka

S novými autožiarovkami Night Breaker Laser a vylepšenými sériami Ultra Life a Xenarc Ultra Life predstavuje Osram na tohtoročnú sezónu ďalšie inovácie v oblasti automobilových svetelných zdrojov.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!