Čistiace utierky v systéme opakovaného použitia

, 26 septembra 2018, 18:16

MEWA, poskytovateľ služieb v oblasti textilného priemyslu, ponúka svojim zákazníkom rôzne typy čistiacich utierok. Výrobca pritom stavil na princíp opakovaného použitia: po dohodnutom čase sa znečistené utierky vyzdvihnú, následne vyčistia a potom opäť dodajú zákazníkom.

Podľa konkrétnych požiadaviek a účelu použitia sú utierky poskytované v presne takom Čistiace utierky MEWAmnožstve a kvalite tkaniny, akú podniky a prevádzky potrebujú na odborné čistenie strojov a zariadení. Čistiace utierky sú k dispozícii v štyroch rôznych kvalitách – v súlade s požiadavkami priemyslu, remeselnej výroby a automobilov. Týmto spôsobom sú odolné viacúčelové utierky MEWATEX® určené na vyčistenie od oleja, farieb, rozpúšťadiel a tukov, jemné utierky MEWATEX® PLUS sú určené na vyčistenie náročnejších materiálov, ľahké utierky MEWATEX® ULTRA sú určené na vyčistenie citlivých povrchov a čistiace utierky najvyššej kvality PROTEX® splnia aj tie najvyššie nároky.

Systém opakovaného použitia znižuje náklady podnikov a chráni životné prostredie
Vďaka systému opakovaného použitia je čistiaca utierka MEWA viac ako len čistiaca utierka. K poskytovaným službám patrí prvé vybavenie utierkami podľa konkrétnych potrieb, presné dodanie a vyzdvihnutie utierok, ako aj odborné pranie a plnenie zákonom stanovených podmienok týkajúcich sa ochrany životného prostredia. Utierky sa dodávajú a skladujú v špeciálnych kontajneroch na kolieskach so vzduchotesne uzatvárateľnými vekami. Systém opakovaného použitia s certifikátom udeleným podľa noriem DIN ISO 9001 a 14001 je možné jednoducho integrovať do prevádzkových postupov a optimalizuje procesy v rámci manažmentu kvality a ochrany životného prostredia.

Utierky MEWA sa dodávajú a skladujú v špeciálnych kontajneroch

Servisné služby sú poskytované na celoeurópskej úrovni. Tepelným zhodnocovaním vypraných nečistôt dnes spoločnosť MEWA pokrýva až 80 % vlastných energetických potrieb sušičiek a pracích zariadení pri spracovaní čistiacich utierok. Okrem toho bolo možné vďaka špeciálnemu systému recyklácie vody z oplachovania a prania zníženie spotreby vody oproti pôvodnému postupu prania o 50 % a optimalizovaným použitím pracích prostriedkov sa dosiahlo zníženie zaťaženia životného prostredia až o 85 %.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!