Gefco podporuje európskych výrobcov automobilov urgentnými dodávkami dielov a ochranných prvkov z Číny

, 9 apríla 2020, 14:35

Gefco, líder v oblasti logistiky pre automobilový priemysel, prepravil v uplynulých dvoch mesiacoch celkove 750 ton kľúčových dielov pre automobilový priemysel do Francúzska. Zásielky obsahovali turbo kompresory, piesty, riadiace panely, dvere a rôzne druhy výliskov pre sektor automotive. Všetko bolo prepravených ôsmimi charterovými letmi v urgentnom režime tak, aby nedošlo k prerušeniu výroby.

Gefco prepravaPreprava bola realizovaná v režime door-to-door, Gefco zabezpečilo konsolidáciu tovaru cestnou dopravou od niekoľkých dodávateľov z rôznych lokácií v Číne a diely, na ktorých dodanie bol najväčší tlak, boli naložené v Šanghaji a vyslané charterovými letmi na letisko Vatry a Charles de Gaulle vo Francúzsku.

S náhlym ukončením činnosti automobilových závodov v celej Európe našla firma riešenie pre dočasné uskladnenie dielov v letiskových skladoch, aby boli pripravené pre klientov vo chvíli, keď dôjde k obnoveniu výroby. S cieľom pomôcť výrobcom pri opätovnom spustení výroby, dodala spoločnosť Gefco aj viac ako dva milióny tvárových masiek, aby zabezpečila zdravie pracovníkov a zákazníkov pri opätovnom otvorení výrobných liniek.

Okrem prepravy zabezpečila spoločnosť taktiež kompletnú dokumentáciu aj colné náležitosti, rovnako ako paletizáciu zásielok v Európe pre následnú rýchlu a efektívnu distribúciu do miest určenia.

Paul-Henri Freret, Executive Vice President divízie Air & Sea spoločnosti Gefco uviedol: „Bezpečnosť a zdravie našich zamestnancov sú pre nás aj naďalej prvoradé a ja som hrdý na to, ako tímy GEFCO zvládajú spolupracovať a zabezpečiť charterové lety pre taký veľký objem tovaru, hoci veľká časť zamestnancov aktuálne pracuje na diaľku z domova.

Schopnosť našich tímov v Číne i vo Francúzsku spolupracovať naprieč celým dodávateľským reťazcom a zabezpečiť leteckú dopravu, rovnako ako cestnú distribúciu a skladovanie pre podporu zákazníkov formou urgentných zásielok je praktickým príkladom nášho prístupu v duchu motta spoločnosti Gefco, Partners Unlimited.“

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!