LKQ Europe má za sebou silné první čtvrtletí roku 2021

30 apríla 2021, 14:34

LKQ Corporation 29. dubna 2021 oznámila výsledky za první čtvrtletí roku 2021. Odrážejí rekordy v řadě klíčových metrik včetně celkové ziskovosti, marží segmentu a volných peněžních toků.

Dominick Zarcone, prezident a generální ředitel, uvedl: „Výrazně jsme předčili naše vlastní očekávání pro toto čtvrtletí. Týmy našich segmentů nadále vykazují provozní dokonalost a dosahují výsledků v našich klíčových iniciativách. Náš tým v Severní Americe dosáhl v prvním čtvrtletí marže EBITDA ve výši 19,9 %, což je nejvyšší úroveň v historii společnosti.

Vedle toho náš tým Specialty dosáhl svého nejvyššího čtvrtletního růstu organických tržeb ve výši 30,9 % a marže EBITDA za první čtvrtletí ve výši 13,4 %. Mám radost i z marže EBITDA evropského segmentu, která dosáhla výše 9,6 %, což znamená meziroční zlepšení o 390 bazických bodů. Tato úroveň výkonnosti nám dodává další sebevědomí, co se týče pokračování integračního programu 1 LKQ Europe a schopnosti našeho týmu dosáhnout dlouhodobějších cílů marže, které jsme si stanovili v roce 2019.“

Globální tržby za první čtvrtletí roku 2021 činily 3,2 mld. USD, což představuje nárůst o 5,7 % ve srovnání s 3,0 mld. USD v prvním čtvrtletí roku 2020.

LKQ Europe, dceřiná společnost LKQ Corporation, zaznamenala silné první čtvrtletí, kdy segment EBITDA dosáhl marže 9,6 %.

„Máme radost, že do roku 2021 vstupujeme se silnými výsledky za první čtvrtletí a silným růstem. Vděčíme za to úsilí a odhodlání našich zaměstnanců a loajalitě našich zákazníků. Vnímáme také pozitivní dopad našeho programu 1 LKQ Europe v rámci naší organizace a podnikání. Program podporuje integraci všech našich společností a také se zaměřuje na výrazně orientovaný prozákaznický přístup.

Abychom podpořili provozní dokonalost, soustředíme se na logistiku bez hranic a posilujeme naši komerční organizaci. Na naší cestě vpřed se v roce 2021 budeme nadále muset zabývat pandemií. Věříme, že si zachováme sílu našich provozů a bude se nám dařit naplňovat naše strategie. Očekáváme, že v Evropě v příštích několika měsících dojde k oživení,“ uvedl Arnd Franz, výkonný ředitel LKQ Europe.

Tržby společnosti LKQ Europe za první čtvrtletí roku 2021 dosáhly 1,46 mld. USD, což představuje zvýšení o 7,2 % ve srovnání s 1,36 mld. v prvním čtvrtletí roku 2020.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!