FERDUS novinka: gumové náhrady točníc pre zdviháky na meranie geometrie

22 júla 2021, 12:09

Kým vlani na CZ/SK trh FERDUS uviedol odfirmy Böck ako novinku adaptéry pre zdvíhanie elektromobilov, tento rok sa obe strany zamerali na zdviháky pre geometrie. Tie sa spravidla nezaobídu bez kazetových šuplíkov v nájazdových plošinách, do ktorých potom možno umiestňovať točnice.

FERDUS novinka

Súčasťou každého slušného ,štvorstĺpu‘ alebo ,nožníc‘ síce výplne týchto vybraní sú, takmer vždy bývajú ale kovové a často tiež modulárne, teda zložené z viacerých častí. Z toho potom vyplýva nižší prejazdový komfort a vyššie riziko vzniku korózie v dôsledku opakovaného nasadzovania a snímania výplní.

Gumové podložky Böck všetko uvedené eliminujú. Sú celistvé, nepoškodzujú lak ani kov a znesú tak takmer ľubovoľné zaobchádzanie. Vyrobené sú z extrémne odolného a hutne lisovaného granulátu vysokej kvality, čo je zrejmé aj z celkovej váhy, ktorá sa v závislosti na rozmeroch pohybuje od 10 do 20 kg. Vďaka tomu tiež perfektne sedia v mieste vybrania bez nutnosti ďalšej fixácie. Aktuálne je v ponuke celkom sedem variantov, ktoré pokrývajú väčšinu typických rozmerov:

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!