Pirelli Connesso – prepojená pneumatika

15 mája 2017, 21:07

Pirelli Connesso je tvorené špeciálne vyvinutými senzory umiestnenými v pneumatike, ktoré komunikujú s aplikáciou v chytrom mobilnom telefóne a tiež so servermi Pirelli (Pirelli Cloud).

Informace získané miniaturními senzory integrovanými v pneumatikách se přenášejí do cloudu, který je vyhodnocuje a posílá do aplikace v telefonu. Nadstavbou je možnost přímé komunikace s prodejcem pneumatik, případně pneuservisem pro snadné plánování výměny. Tato funkce bude spuštěna později.

Pirelli v budoucnu počítá s dalším rozšiřováním funkčnosti systému Connesso. Intenzivně se například pracuje na propojení se samotnými automobily, které budou v budoucnu schopné své nastavení přizpůsobovat právě aktuálnímu stavu pneumatik. Tato funkcionalita úzce souvisí s vývojem technologií u samotných automobilů. Současně klade značný důraz na kooperaci Pirelli s vývojovými týmy výrobců automobilů.

Snímané informace:
-tlak v pneumatice
-teplota pneumatiky
-vertikální zatížení
-opotřebení dezénu
-zbývající dojezd (v přípravě)

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Pirelli sponzorom Majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní a Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji medzi rokmi 2017-2021
Pirelli sponzorom Majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní a Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji medzi rokmi 2017-2021

Športové stretnutia na snehových či dokonca ľadových športoviskách. To je kombinácia, ktorá zapálila doteraz netušený zápal spoločnosti Pirelli, ktorá je v súčasnej dobe zainteresovaná vo viac ako 300 súťažiach motoršportu, z ktorých je veľa pretekov rallye odohrávajúcich sa na snehu a ľade. Nasledujúce dve iniciatívy sú tak perfektnou možnosťou na zviditeľnenie loga P lunga: sponzoring […]

Kalendár Pirelli 2017 oslavuje estetiku prirodzenosti
Kalendár Pirelli 2017 oslavuje estetiku prirodzenosti

Prestížny kalendár Pirelli patrí medzi fenomény umeleckého a kultúrneho sveta. Všetkých 43 predošlých ročníkov je istou oslavou ženskej krásy zachytenej v rôznych kútoch sveta. Každý ročník nesie špecifický rukopis svojho autora sledujúceho vybranú tému.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!