Zimná pneumatika Continental víťazí v teste magazínu AutoBild

16 októbra 2017, 18:44

Zimné pneumatiky spoločnosti Continental si v dvoch testoch magazínov AutoBild na konto pripísali ďalšie úspechy. 

Zimná pneumatika spoločnosti Continental víťazí v teste magazínu AutoBildV rámci supertestu magazínu AutoBild sa pneumatika WinterContact TS 860 stala víťazom testu, v sesterskom magazíne AutoBild Allrad pneumatika WinterContact TS 850 P získala najvyššiu udeľovanú známku „príkladná“. Redaktori testovali rozmer pneumatiky 225/50 R 17 vhodný pre strednú triedu, ako aj rozmer 225/55 R 17 vhodný pre SUV, testovacími vozidlami boli BMW radu 3, ako aj BMW X3.

V rámci veľkého testu zimných pneumatík magazínu AutoBild si odborníci najskôr posvietili na 50 modelov pneumatík medzinárodných značiek. Po teste brzdenia na mokrej vozovke bolo 30 pneumatík vyradených z hodnotenia; 20 najlepších pneumatík sa následne muselo podrobiť skúškam v rámci 16 kritérií na snehu, ako aj na mokrej a suchej vozovke. „Víťaz testu presvedčuje najlepšími jazdnými vlastnosťami za všetkých poveternostných podmienok, priamymi reakciami na volant, dynamickým handlingom na mokrej a zasneženej vozovke,“ tak znelo na záver hodnotenie odborníkov.

Do testu magazínu AutoBild Allrad odborníci vybrali desať zimných pneumatík európskych, amerických a ázijských značiek. V rámci 14 kritérií testu boli pneumatiky testované na zasnežených, mokrých a suchých vozovkách. Pneumatiku WinterContact TS 850 P redaktori vo svojom závere ocenili hodnotením „veľmi dobrá na snehu, najmä pokiaľ ide o bočné vedenie, veľmi vyvážená zimná pneumatika, tichá“.

Svojimi úspechmi v testoch obhájili modely zimných pneumatík spoločnosti Continental svoje dobré umiestnenie z minulého roka – v roku 2016 sa pneumatika WinterContact TS 860 stala víťazom testu magazínu Autobild, v rámci testu magazínu AutoBild Allrad pneumatika WinterContact TS 850 P takisto získala známku „príkladná“.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!