Goodyear sa podrobuje náročným testom na Land Rover Experience Tour Peru

19 októbra 2017, 9:50

Od 14. októbra do 9. novembra sa pneumatiky Goodyear Wrangler DuraTrac podrobujú náročným testom; ich kvality preverí až na doraz expedícia Land Rover Experience Tour. Počas štyroch týždňov jej konania budú vybraní medzinárodní účastníci expedície v Peru zdolávať s novými SUV vozidlami Land Rover Discovery na pneumatikách Wrangler DuraTrac najrôznejší terén.

Goodyear vyvíjal pneumatiky Wrangler DuraTrac tak, aby si poradili s extrémne náročným terénom, vrátane piesočných dún, ostrého štrku, korýt vodných tokov a kľukatých horských cestičiek; s ktorým sa účastníci expedície počas dobrodružnej cesty stretnú. V off-road úsekoch budú môcť ťažiť z technológie Goodyear TractiveGroove, ktorá zlepšuje trakciu vozidla v bahne a na snehu. Vďaka samočistiacim ramenným blokom sa aj pneumatiky rýchlo zbavujú štrku, nečistôt a bahna. Pri jazde po ceste zase skosené stredovej bloky pneumatík zlepšujú trakciu vozidiel a pozdĺžnu stabilitu pri jazde, pričom tiež súčasne znižujú úroveň hluku.

„Sme veľmi radi, že môžeme pre Land Rover Experience Tour v Peru poskytnúť naše pneumatiky Wrangler DuraTrac. Opäť si tak pripomíname naše dlhoročné partnerstvo s Land Rover a naše know-how, pokiaľ ide o konštrukciu a výrobu víťazných pneumatík 4×4,“ povedal Mike Rytokoski, riaditeľ marketingu spoločnosti Goodyear v Európe. „Dodávky pre Land Rover považujeme za svoj dlhodobý úspech, ktorý najnovšie dokladá aj homologácia našich pneumatík pre použitie v prvovýrobe pre modely Land Rover Discovery a Range Rover Velaro.“

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!