Novinka Matador pre zimnú sezónu – MP 92 Sibir Snow SUV M+S

3 októbra 2012, 0:00

Horúcou novinkou zn. Matador pre zimnú sezónu 2012 je nová zimná dezénová rada MP 92 Sibir Snow SUV M+S, určená pre zimnú prevádzku vozidiel označovanú aj SUV – Sport Utility Vehicles.

Cieľovou zákazníckou skupinou sú motoristi, používajúci tieto automobily na cestách za obchodom, športom, na lyžovačky a chalupy, a to najmä do horských oblastí, kde sú obzvlášť vyžadované výborné záberové a jazdné vlastnosti v sťažených zimných podmienkach.

Pneumatika MP 92 Sibir Snow SUV sa vyznačuje agresívnym dizajnom dezénu s Zig-Zag usporiadaním dezénových drážok v tvare písmena „Z“ – čo prináša dodatočné záberové hrany a zvyšuje výkon na snehu, ľade a snehovej kaši. Pri jazde je sneh zachytený v dezénových drážkach a pri trakcii vytvára dodatočnú interakciu so snehom, ktorý je na vozovke, a tým zvyšuje záberovú resp. brzdiacu silu.

Asymetrická – nesmerová konfigurácia dezénu MP92 Sibir Snow SUV zabezpečuje vyvážené vlastnosti aj z pohľadu ovládateľnosti vozidla a bezpečnosti jazdy na mokrom povrchu.

Vonkajšia pozícia pneumatiky (Outside) v kombinácii s 3 D lamelami pri bočnom pohybe výrazne zvýši tuhosť pneumatiky pri brzdení, predbiehaní či prejazde zákrutou. Vnútorná časť dezénu (Inside) sa vyznačuje výborným odvodom vody zo stopy pneumatiky, resp. snehovej kaše a tým zvyšuje bezpečnosť jazdy v zimných podmienkach i na mokrom povrchu.

Nová zimná zmes prináša výrazné zlepšenie jazdných vlastností na mokrom povrchu, vyššiu adhéziu, kratšiu brzdnú dráhu a lepšiu ovládateľnosť vozidla.

Optimalizovaná tuhosť dezénu a rozdielne šírky dezénových blokov zabezpečujú rovnomerné rozloženie merného tlaku v stope a zníženie hlukového spektra pri odvaľovaní pneumatiky, prínosom pre zákazníka je zníženie opotrebenia a zlepšený komfort jazdy. Široké obvodové drážky výrazne zlepšujú vodiace vlastnosti pneumatiky, v ponuke bude 3-drážková verzia pre užšie profily pneumatík, 4-drážková verzia je určená pre širšie profily.

Zimné pneumatiky MP 92 Sibir Snow M+S SUV sú na bočniciach opatrené zimným piktogramom, čo značí, že úspešné prešli zimným záberovým testom ASTMF – 1805.

Nový produkt MP 92 Sibir Snow SUV M+S bude v zimnej sezóne 2012/2013 dostupný v 22 rozmeroch v profiloch šírky od 205 mm do 275 mm, na ráfiky rady od 15“ do 20“, a v rýchlostných kategóriách "T" až " "V" ( od 190 km/hod do 240 km/hod ). V roku 2013 pribudnú rozmery pre osobné vozidlá.

Sufix Snow znamená, že táto pneumatika je určená do európskych podmienok zimy, bez možnosti aplikácie hrotov.

 

Zdroj: Tisková zpráva Matador

 

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!