ContiMatadoriáda: Jubilejný 20. ročník obľúbených firemných hier s novými súťažnými disciplínami

27 októbra 2013, 10:14

Jubilejný 20. ročník obľúbených firemných hier ContiMatadoriáda sa tento rok opäť vrátil do rekreačného zariadenia v Podskalí, ktorý toto podujatie hostil už viackrát. Kedže išlo o okrúhle výročie, organizátori z úseku marketing a predaj sa rozhodli obohatiť už tradičné disciplíny aj o nové, pácky veľmi atraktívne.

A tak popri už známymi a zaužívanými, akými bolo kotúľanie pneumatík, futbal, beach-volejbal a štafetový beh pribudli tento rok sumo, mega-gate, air-basketball a skupinové ťahanie automobilu po stanovenej dráhe lanom na čas. Ďalším obohatením tohtoročnej ContiMatadoriády bola aj účasť súťažného družstva zo spoločnosti Continental Barum Otrokovice, ktorý tak doplnil družstvá PLT 1 CMR, PLT2 CMR, úseku financie & controlling, úseku ľudských zdrojov, Technologického centra, úseku Marketingu a predaj, TI &  Energetiky CMR, Pneuboxu,  Výroby CMTT1, Výroby CMTT 2 a QM &  PI CMTT. Celé podujatie otvoril riaditeľ pre rozvoj ľudských zdrojov Ing. Igor Krištofík, ktorý poprial účastníkom veľa športového šťastia a vytrvalosti ako aj pokiaľ možno čo najlepšie umiestnenie a minimum zranení. Súťažnú disciplínu štafetový beh odštartoval už tradične výstrelom z pištole riaditeľ úseku marketing a predaj Ing. Miloš Radosa, ktorý bol aj aktívnym účastníkom hier, ako člen tímu Marketing a predaj. Podobne ako v uplynulých ročníkoch boje boli veľmi urputné a dokonale preverili fyzickú kondíciu jednotlivých účastníkov. Nové disciplíny sumo, mega-gate a air basketbal boli pácky veľmi vďačné a boli často sprevádzané salvami smiechu.  Nebolo vôbec jednoduché skoordinovať pohyby trojčlenného tímu pri behu v jedných „mega-gatiach“ teda veľkých nohaviciach. Air-basketbal zas pomocou systému gumených lán zabraňoval súťažiacim v pohybe čo vyvolávalo množstvo humorných situácii (samozrejme skôr pre pákov ako pre samotných súťažiacich). V sume zas dámy súťažili navlečené do smiešneho kostýmu, zásluhou ktorého „získali“ postavu hrozivého a  ťažkého sumo-zápasníka.  pácky veľmi atraktívne bolo aj ťahanie ľahkého nákladného automobilu na čas do mierneho kopca systémom lán do ktorých boli  „zapriahnutí“ mužskí členovia tímu.

Zásluhou „pavúkového“ systému si úspešnejšie tímy niektoré disciplíny zopakovali, keďže bolo nutné určiť víťaza. Na jednej strane to znamenalo radosť z úspechu, na druhej aj menšie zdravotné problémy – odreniny, obité nohy, symbolické modriny a občas i vykričané hlasivky povzbudzujúcich. Záverečné sčítanie bodov ukázalo, že najúspešnejší boli súťažiaci v dresoch „výrobného“ tímu PLT 1 CMR. Aplaus za druhé miesto počas záverečného spoločného vyhodnotenia zaslúžene patril zástupcom  Continental Barum Otrokovice. Tretí skončili zástupcovia TI &  Energetiky CMR .

Gratulácia a poďakovanie však patrí všetkým, ktorí sa zúčastnili tohto športového zápolenia a urputne bojovali, ako aj organizátorom z úseku marketing a predaj, ktorí podujatie starostlivo a veľmi dobre zorganizovali. Lebo ContiMatadoriáda už tradične nie je len o športe, ale tiež o zábave, kolektívnom duchu a spolupatričnosti k firme.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!