Palivové filtre Blue Print: Ochrana presných konštrukčných dielov

19 júla 2021, 10:00

Pokrok v technológii filtrov je priamou reakciou na zmeny v technológii motorov. Moderné benzínové a naftové palivové systémy obsahujú veľmi presne konštruované súčasti motora, ktoré sa vyrábajú s neuveriteľnou toleranciou menšou ako dva mikróny, a pritom sú vystavené obrovskému zaťaženiu. Palivo sa spaľuje nielen kvôli energii, ale v prípade vznetového motora tiež maže pohyblivé časti vysokotlakového palivového čerpadla a vstrekovačov. Preto musí byť palivo dokonalo čisté.

Palivové filtre Blue Print

Nečistoty v palive

Nečistoty, ktoré sa pri tankovaní dostávajú do paliva, a korózia vznikajúca v kovových palivových nádržiach sú, bohužiaľ, všadeprítomné a môžu zničiť moderný palivový systém.

Aj tie najmenšie častice môžu spôsobiť poškodenie čapu vstrekovača, čo vedie k zhoršenému vstrekovaniu, ktoré následne ovplyvňuje účinnosť spaľovania, spotrebu paliva, stabilitu voľnobehu a emisie.

Kontaminácia vodou a separácia

Zatiaľ čo pre benzínové a naftové palivá je nutná dôkladná filtrácia abrazívnych nečistôt, pri nafte sú na filtráciu kladené ešte väčšie požiadavky.

Problémom sú molekuly vody, ktoré sa vyskytujú v palivových systémoch vznetových motorov. V nádrži dochádza ku kondenzácii vody a v palive sa tak môžu vyskytovať jej molekuly v suspenzii alebo v emulzii. Bez správnej filtrácie môže voda spôsobiť koróziu súčastí palivového systému, akými sú čerpadlo a vstrekovače.

Palivové filtre Blue Print pre vznetové motory používajú hydrofóbny koalescenčný materiál, ktorý umožňuje priechod paliva, ale zadržiava vodu. Oddelená voda tvorí kvapôčky, ktoré sa zhromažďujú na dne filtračnej nádoby, odkiaľ ich je možné pravidelne vypúšťať v rámci nevyhnutnej pravidelnej údržby.

Huby v nádrži?

Huby v nádržiMotorová nafta je nestabilná organická kvapalina slúžiaca ako potrava pre niektoré huby (Cladisporium resinae). Spóry sa dostávajú do ovzdušia a kontaminujú palivo. K rastu húb dochádza všade tam, kde sa nachádza pohromade nafta a voda, a to za optimálnych teplotných podmienok.

Množstvo moderných dieselových systémov neustále cirkuluje a filtruje palivo medzi nádržou a motorom, čím sa do nádrže vracia teplá nafta a vytvára sa tak ideálne prostredie pre rast húb.

Odpadné produkty húb kontaminujú palivo, čím sa upcháva palivové potrubie. Riešením je pravidelná údržba pomocou kvalitného filtra, ktorý odstráni vodu z paliva a zabráni tým vzniku húb.

Kvalita originálneho vybavenia

Rad benzínových a naftových palivových filtrov Blue Print sa vyrába podľa prísnych prvovýrobných noriem na zaistenie správneho prietoku a účinnosti paliva pri zachovaní maximálnej ochrany motora a palivového systému.

Záruka kvality od Blue Print

  • Pravidelná a intenzívna kontrola kvality zaisťuje neustálu dodávku kvalitných produktov.
  • Každý filter Blue Print bol navrhnutý a vyrobený tak, aby spĺňal štandardy originálneho vybavenia.
  • Filtre Blue Print je možné namontovať na akékoľvek vozidlo bez zrušenia záruky výrobcu vozidla.

Spoľahnite sa na náhradné diely Blue Print v kvalite zodpovedajúcej OE. Kompletný sortiment pre osobné automobily nájdete na: www.partsfinder.bilsteingroup.com.

Značka Blue Print je súčasťou skupiny bilstein, ktorá zastrešuje niekoľko ďalších silných značiek. Viac informácií je k dispozícii na adrese: www.bilsteingroup.com.

Ďalšie technické informácie o všetkých typoch filtrov značky Blue Print si môžete stiahnuť vo formáte PDF.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!