IVECO S-Way NP 460 získava ocenenie „Sustainable Truck of the Year 2021“

11 novembra 2020, 15:40

Model IVECO S-Way NP 460 vo verzii LNG získal ocenenie „Sustainable Truck of the Year 2021“ v kategórii ťahačov. Toto ocenenie, teraz už v piatom ročníku, vytvoril taliansky odborný časopis Vado e Torno. Víťaza vyberá porota zložená z profesionálnych novinárov na základe indexu udržateľnosti zavedeného spoločnosťou Vado e Torno.

IVECO S-Way NP 460

Maurizio Cervetto, zástupca redaktora Vado e Torno, uviedol: „S vozidlom IVECO S-Way NP nastavuje spoločnosť IVECO novú latku v produktivite a efektivite pri diaľkových vozidlách na alternatívny pohon. IVECO S-Way nie je len jediným vozidlom na zemný plyn s autonómiou 1.600 km; je tu tiež nový údaj o spotrebe so 4,12 km na kg plynu. IVECO S-Way NP kombinuje technický výkon dosiahnutý osvedčeným hnacím ústrojenstvom a je vybavený aj celkom novou kabínou vylepšenou o 12 %, čo umožňuje výrazné zníženie spotreby paliva (až o 4 %), s funkciami, ktoré významne zvyšujú úroveň pohodlia vodiča aj bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky. Nová kabína vytvára prostredie, ktoré umožňuje plné využitie priestoru (výška 2.100 mm a výška tunela znížená iba na 95 mm). Je ešte tichšie než predtým, vnútri aj navonok (podľa štandardov Piek). Okrem mnohých asistenčných systémov ponúka nové služby konektivity.

Vozidlo kombinuje to najlepšie, čo môže technológia ponúknuť v oblasti pohodlia, bezpečnosti, konektivity a udržateľnosti. Konštrukcia kabíny zameraná na vodiča poskytuje priestorné a dobre organizované prostredie, kde možno všetky funkcie diaľkovo ovládať prostredníctvom aplikácie MY IVECO EASY WAY – od osvetlenia po klimatizáciu, infotainment, okná aj dvere. Kabína bola vystužená, aby bola zaistená mechanická odolnosť v súlade s normami ECE R29.03 pre nárazy kabíny.

Predná náprava bola navrhnutá tak, aby znížila brzdnú dráhu o 15 %, čo ďalej zvyšuje celkovú bezpečnosť. Výkonný Connectivity Box umožňuje mnoho funkcií a úplne nové služby, ktoré majú zlepšiť pobyt vodiča na palube vozidla a maximalizovať ziskovosť vlastníka. Vozidlo je v neustálom spojení so špecialistami značky IVECO, ktorí vozidlo neustále monitorujú.

To umožňuje efektívne plánovanie zastávok pre údržbu a opravy a poskytuje prediktívny servis, ktorý maximalizuje čas prevádzkyschopnosti vozidla. Systém hodnotenia štýlu jazdy poskytuje rady v reálnom čase, ktoré pomôžu šoférovať efektívne a bezpečne. K udržateľnému výkonu vozidla patrí jeho tichá prevádzka a nízke emisie. V porovnaní s naftou dosahuje 95 % zníženie emisií pevných častíc a 90 % NO2 – a pri prevádzke na biometán generuje o 95 % menej CO2.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!