Gen5: Nový rad hybridných pneumatík Continental pre regionálnu dopravu sa rozbieha

26 septembra 2022, 12:12

Časté brzdenie a opätovné rozbiehanie, manévre v stiesnených podmienkach a rôzne náklady na meniacom sa povrchu vozovky sú každodennou výzvou. A pneumatiky ako priamy kontakt medzi vozidlom a vozovkou zohrávajú zásadnú úlohu. Spoločnosť Continental vyvinula nový rad pneumatík Conti Hybrid 5. generácie, ktoré sa vyrovnávajú s každodennými výzvami na regionálnych trasách, ale aj diaľniciach a rýchlostných cestách.

Pneumatiky Conti Hybrid HS5 pre riadenú nápravu a Conti Hybrid HD5 pre hnaciu nápravu v rozmere 22,5 palcov sú určené pre kombinované použitie na regionálnych cestách a diaľniciach. Pneumatiky spĺňajú rôznorodé požiadavky na vozový park, tj časté zrýchľovanie, brzdenie, manévrovanie a zatáčanie na rôznych povrchoch vozoviek. Nové prémiové pneumatiky sa vyrovnávajú s nespočetnými výzvami vďaka radu špičkových vývojových riešení; inovatívne behúne, nové zmesi a najmodernejšia konštrukcia kostry plášťov poskytujú optimálny výkon vďaka vynikajúcemu kilometrovému výkonu, odolnosti a trakcii v kombinácii s optimalizovaným valivým odporom. Vďaka tomu je nová pneumatika Conti Hybrid spoľahlivým partnerom po celú dobu svojej životnosti.

Nová rada pneumatík Conti Hybrid 5. generácie vyniká kilometrovým prebehom až o 20 % vyšším ako u predchádzajúcej generácie – v závislosti od príslušného rozmeru pneumatiky. Tento nový rad pneumatík ponúka výnimočný celkový výkon po celú dobu životnosti pneumatík, pretože bol vyvinutý špeciálne pre potreby regionálnej dopravy.

„Vďaka vysokému kilometrovému výkonu, ktorý pneumatiky ponúkajú, a prémiovému riešeniu protektorovania pomáha dlhá životnosť pneumatík dosiahnuť vysokú úroveň efektivity vozového parku, a tým zaistiť jeho udržateľné riadenie,“ hovorí Hinnerk Kaiser, vedúci produktového vývoja pneumatík pre autobusy a nákladné automobily spoločnosti Continental.

Vzorec na splnenie rôznych požiadaviek zákazníkov

Kaučukové zmesi používané v rade pneumatík Conti Hybrid Generation 5 boli vyvinuté špeciálne na splnenie náročných požiadaviek regionálnej dopravy. Behúne s dvojvrstvovou konštrukciou (cap base) a inovatívnymi zmesami umožňujú vysoký kilometrový výkon, poskytujú značnú robustnosť a zároveň optimalizujú valivý odpor pri použití v regionálnej doprave. To má tiež pozitívny vplyv na spotrebu paliva a emisie CO2. Ako Conti Hybrid HS5 pre riadenú nápravu, tak Conti Hybrid HD5 pre hnaciu nápravu ponúkajú prvotriedny výkon za všetkých poveternostných podmienok a dokonca aj so zvyškovou hĺbkou dezénu ku koncu životnosti pneumatiky. Zásluhu na tom má robustný behúň s novými 3D matricovými lamelami v celej šírke.

Nultý nárazník na optimálne rozloženie tlaku

Nultý nárazník pneumatiky Conti Hybrid HS5 formátu 315/70 R22,5 prináša na riadenú nápravu dodatočnú stabilitu, rovnomerné opotrebenie a optimálnu protektorovateľnosť. Nová konštrukcia štyroch vrstiev nárazníkov optimalizuje rozloženie tlaku v kontaktnej ploche, najmä pri premenlivom zaťažení. A tiež znižuje namáhanie na okrajoch nárazníkov plášťa, čo zvyšuje životnosť pneumatiky a jej protektorovateľnosť

Vylepšený dezén pneumatiky

Novo vyvinutý dezén pneumatiky Conti Hybrid HD5 veľmi účinne chráni behúň a plášť pred poškodením. Novo vyvinutý dezén so špeciálnymi stredovými drážkami zaisťuje skvelú odolnosť, rovnomerné opotrebenie, vynikajúcu trakciu a špeciálne vyhadzovače zabraňujú zachytávaniu kameňov v pneumatike.

Nové pneumatiky Conti Hybrid budú k dispozícii v mnohých rozmeroch, počnúc nasledujúcimi variantmi:

  • Conti Hybrid HS5 315/70 R 22.5
  • Conti Hybrid HS5 385/55 R 22.5
  • Conti Hybrid HD5 315/70 R 22.5

Všetky pneumatiky sú z výroby k dispozícii aj ako inteligentné pneumatiky a je možné ich pripojiť k digitálnym riešeniam, ako je digitálny systém správy pneumatík ContiConnect s predinštalovaným snímačom pneumatík.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!