Bauma 2022: Continental uvádza na trh inovatívnu pneumatiku LD-Master L5 Traction

6 októbra 2022, 10:05

Hladká jazda a dlhá životnosť napriek veľkému zaťaženiu a abrazívnym povrchom. Nová trakčná radiálna pneumatika LD-Master L5 traction je  pripravená nielen na tieto náročné prevádzkové podmienky, ale  je vybavená aj snímačmi tlaku a teploty v pneumatikách z výroby.

Continental pneumatika LD-Master L5 Traction

Spoločnosť Continental predstavuje stavebnú pneumatiku na baume 2022 (od 24. do 30. októbra v Mníchove  – poprednom svetovom veľtrhu stavebných vozidiel a stavebných strojov, strojov na stavebné materiály, banských strojov), čím rozširuje sortiment ContiEarth o nové radiálne pneumatiky, spočiatku vo veľkosti 35/65 R33.

Vysoká trakcia pri náročných požiadavkách na zaťaženie: LD-Master L5 Traction

Stavebné stroje zvyčajne pracujú s veľkým užitočným zaťažením  a pracujú na rôznych typoch povrchov – ako je kameň, štrk alebo sutina. Trakcia LD-Master L5 je špeciálne navrhnutá pre nakladače pracujúce na abrazívnych povrchoch, kde je prvoradá vysoká prepravná kapacita a zabezpečenie konštantnej prevádzkyschopnosti vozidla.

Vystužená 3* kostra spĺňa najvyššie požiadavky na nosnosť aj v najnáročnejšom teréne. Trakčný dezén L5 chráni podvozok a zaisťuje hladkú a bezpečnú prevádzku na stavbe. Pvná konštrukcia dezénového bloku poskytuje bezpečnú trakciu. Vďaka hlbokému dezénu a  ochrane bočnice je pneumatika robustnejšia a zaisťuje dlhodobú pracovnú produktivitu.

Continental pneumatika LD-Master L5 Traction

Optimalizovaná životnosť vďaka digitálnemu monitorovaniu pneumatík ContiConnect 2.0

Aby sa minimalizovali prestoje a aby boli stroje prevadzkyschopné aj v tých najnáročnejších podmienkach, mali by byť špeciálne pneumatiky na stavebných strojoch neustále monitorované.

Pneu LD-Master L5 je preto už z výroby vybavená integrovaným senzorom v pneumatike, ktorý  monitoruje teplotu a tlak v pneumatikách v reálnom čase a zaisťuje vždy najefektívnejší prevádzkový režim pre dlhú životnosť pneumatík.

Okrem LD-Master L5 Traction predstavuje spoločnosť Continental aj pneumatiku EM-Master E3/L3 pre stavebné/povrchové aplikácie.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!