SKF radí: Pri montáži novej poloosi je nutná aj výmena spojovacieho prvku

11 novembra 2016, 13:00

Na vozidlách VW Multivan V a Transporter V môže po výmene poloosi dôjsť k jej predčasnému zlyhaniu. Spoločne s firmou SKF sa pokúsime tento problém popísať a poradiť, ako mu predísť.

Problém sa týka poloos pod týmito OE číslami: 0A5 409 343, 02Z 409 345 B, 7H0 407 272 BL, 7H0 407 272 CH.

U vyššie uvedených aplikácií často dochádza k opotrebeniu originálneho drážkovaného spojovacieho prvku prevodovky, ktoré vedie k prečasnému zlihaniu celej poloosi, ako ukazuje obrázok 1 a 2.

Problém sa objaví vždy, keď spolu s poloosou nie je vymenený aj spojovací prvok, u ktorého je drážkovanie už opotrebované a následne tak poškodí aj drážkovanie poloosi.

Pre kompletnú a profesionálnu opravu SKF odporúča vymeniť oba komponenty.

sk

Povinná výmena spojovacieho prvku a odpovedajúca poloosa

Odkaz pre technická videá SKF na You Tube: www.youtube.com/skfaftermarket.

Článok pripraven na základě materiálov SKF Ložiska

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

SKF radí: Vodní čerpadla vs. tmel
SKF radí: Vodní čerpadla vs. tmel

Mnoho závad na vodním čerpadle je přímo způsobeno špatnou montáží. Aplikace těsnícího tmelu je klíčovým faktorem správné funkce a životnosti vodního čerpadla. V této technické informaci je uveden postup pro správnou montáž. Použití těsnícího tmelu: Základní doporučení SKF při výměně vodního čerpadla a údržbě chladícího systému. 1- Před montáží počkat na vychladnutí motoru na pokojovou […]

Technické doporučení pro montáž napínáku VKM15216 a vodní pumpy VKPC85624
Technické doporučení pro montáž napínáku VKM15216 a vodní pumpy VKPC85624

Správné namontování napínáku VKM 15216 je velmi důležité, protože jinak může dojít ke zničení nebo poškození zadní desky napínáku, šroubu nebo vodní pumpy. Doporučení se týká následujících vozidel: Správné namontování napínáku VKM 15216 je velmi důležité, a proto musíte postupovat podle návodu SKF obsaženém v rozvodových sadách (viz tabulka na konci). Utahovací moment šroubu napínáku […]

Proč byste měli být opatrní u SKF ložisek balených pouze v igelitovém obalu
Proč byste měli být opatrní u SKF ložisek balených pouze v igelitovém obalu

Poslední dobou se stále častěji setkáváme s tím, že někteří prodejci dodávají ložiska SKF balená v igelitovém sáčku bez krabičky, nebo dokonce bez jakéhokoli obalu. Tato ložiska nejsou balena ve standardním balení SKF, ale jsou přebalována mimo výrobní závody SKF bez jakékoliv kontroly nebo dohledu společnosti SKF. SKF nemůže garantovat bezchybný stav takto přebalených ložisek […]

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!