Spoločnosť AAA Auto je v prvých troch kvartáloch druhým najväčším predajcom áut po Škoda Auto

6 januára 2017, 8:26

Skupina AAA AUTO dosiahla so 69.000 predanými automobilmi nový „pokrízový“ rekord a  priblížila sa číslam z roku 2007, kedy tesne pred nástupom celosvetovej recesie predala 80.000 áut. Behom prvých deviatich mesiacov predalo štrnásť slovenských pobočiek takmer rovnaký počet osobných vozidiel ako Škoda Auto, ktorá predala len o 341 áut viac a na Slovensku dlhodobo vedie v predajoch nových vozidiel. AAA AUTO sa tak s 12.422 predanými vozidlami stalo druhým najväčším predajcom na Slovensku.

Podobný úspech dosiahla spoločnosť i v Českej republike. Za prvých jedenásť mesiacov roku 2016 predala 41.000 áut a stala sa tak druhým najväčším predajcom osobných vozidiel po Škoda Auto, ktorá predala v Čechách viac ako 75.000 áut. „Škodovky, konkrétne modely Fabia a Octavia patria medzi tie najobľúbenejšie i v našich autocentrách na Slovensku a v Čechách. Kým na Slovensku vedie Fabia a Octavia je druhá, v Čechách je to naopak. Na treťom mieste je Volkswagen s modelom Passat a na štvrtom Golf,“ komentuje preferencie zákazníkov generálna riaditeľka AAA AUTO Karolína Topolová a dodáva: „na základe našich predajných štatistík sme vytvorili najobľúbenejšie auto Slovákov roku 2016. Je ním hatchback Škoda Fabia striebornej farby s manuálnou prevodovkou a objemom motora 1.2, a benzínovým motorom.“

Zo značiek vedie na Slovensku Škoda s 22,2% podielom na predajoch, nasleduje ju Volkswagen s 9,4% a Ford s 6,8%. Rovnaké poradie je i v obľube značiek v Čechách. Výrazne menšiemu záujmu sa Škodovky tešia v Poľsku, s 7,1% sú až na štvrtom mieste. Prvú priečku obsadzuje značka Ford (10,1%), druhú rovnako ako na Slovensku a v Čechách Volkswagen (9,3%) a tretiu Opel (9%). Ani v Maďarsku Škodovky netiahnu, nedostali sa ani do prvej päťky. Maďari preferujú značky Opel (13,8%), Suzuky (11,4%), Ford (9,9%) a na štvrtom mieste Volkswagen (9,9%).

sk

Najpredávanejším typom karosérie je aj naďalej hatchback. Na Slovensku sa ich predá až 41%. Najmenší podiel predajov tvoria hatchbacky v Čechách (33,7%), najväčší v Maďarsku (47,9%), kde sa na druhom mieste zabýval sedan, v ostatných krajinách to je combi. V štatistikách predajov sa prejavila i narastajúca obľuba SUV áut, na Slovensku dosahujú 11,2% predaných vozidiel a v Čechách 11,3%. V Poľsku je na treťom mieste sedan a v Maďarsku combi.

Vo všetkých krajinách skupiny, teda na Slovensku, v Čechách, Poľsku a Maďarsku, vedú automobily jazdiace na benzín. Akurát v Čechách a na Slovensku je rozdiel medzi benzínovými (51,1% na Slovensku a 53% v Čechách) a naftovými motormi (48,7% na Slovensku a 46,8% v Čechách) menej výrazný. Celý región preferuje jednoznačne manuálnu prevodovku pred automatom. Jej obľuba sa pohybuje okolo 90%. Autá s náhonom na všetky štyri kolesá tvoria v regióne len 11% predaných vozidiel. Najvyšší podiel tvorili na Slovensku (11,5%).

„Dlhodobý nárast predajov súvisí so zlepšujúcou sa ekonomickou situáciou a tým sa zvyšujúcou kúpnou silou obyvateľstva. Ľudia zároveň kladú vyšší dôraz na bezpečnosť, takže sú ochotní investovať do automobilov viac ako v minulosti. Zákazníci v tomto roku utratili za automobil v priemere 6.454,8 €. Priplatiť si za lepší automobil im umožňujú i rôzne finančné produkty, ktoré im trh ponúka,“ vysvetľuje situáciu Topolová.

Tlačová správa AAA Auto

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Nový riaditeľ AAA AUTO pre Slovensko
Nový riaditeľ AAA AUTO pre Slovensko

Spoločnosť AAA AUTO na Slovensku novo vedie na pozícií Managing Directora Mário Slivka, ktorý v minulosti pôsobil na riadiacich pozíciách v spoločnostiach T-Mobile, Shell a Lyoness. Zameriaval sa na predaj, marketing,  rozvoj služieb a produktov pre zákazníkov.

AAA AUTO s novým rokom znižuje ceny ojazdených áut až o 3.500€
AAA AUTO s novým rokom znižuje ceny ojazdených áut až o 3.500€

Začiatok každého nového roka je v znamení zliav a výpredajov. Nielen v prípade elektroniky alebo odevov, ale tiež aj u predajcov automobilov. Najväčší predajca ojazdených automobilov u nás, spoločnosť AAA AUTO, vstupuje do nového roka s veľkou výpredajovou akciou so znížením cien až o 3.500€. Spoločnosť tak chce odštartovať ďalšiu úspešnú sezónu, v ktorej plánuje predať minimálne o 10 % automobilov viac ako v minulom roku.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!