MEYLE HD priečne ramená pre vozidlá Land Rover

14 marca 2017, 11:50

MEYLE prezentuje svoj sortiment MEYLE-HD ramien pre vozidlá Land Rover. Zmenou konštrukcie a dizajnu ramien a vďaka použitiu celogumových silentblokov na miesto hydraulických majú tieto MEYLE-HD ramená podstatne dlhšiu životnosť ako O.E. ramená a navyše majú ešte jednu prednosť a tou je 4-ročná záruka bez obmedzenia kilometrov.

Často dochází ke zkrácení životnosti ramen díky předčasnému opotřebení hydraulických silentbloků. Výrobce z Hamburku proto rozšiřuje svůj sortiment o 6 nových ramen MEYLE‑HD pro vozy Land Rover: U těchto ramen byly nahrazeny originální hydraulické silentbloky celogumovými v MEYLE‑HD kvalitě. Použití vysoce kvalitních elastomerů a změnou vnitřní konstrukce silentbloku dochází k výraznému prodloužení životnosti oproti provedení O.E..

Tato nová MEYLE‑HD ramena pro vozy Land Rover Discovery III od roku výroby 2004 a Range Rover Sport od roku výroby 2005 jsou nyní k dostání pod následujícími objednacími čísly:

  • 53-16 050 0000/HD a 53-16 050 0001/HD: Range Rover Sport od r.v. 2005
  • 53-16 050 0009/HD a 53-16 050 0010/HD: Land Rover Discovery III
  • 53-16 050 0011/HD a 53-16 050 0012/HD: Land Rover Discovery III

Zesílený silentblok (uložení ramene)  MEYLE‑HD pro tyto 3 vozy je možné samostatně vyměnit a jsou k dodání pod objednacím číslem 53-14 610 0000/HD.

MEYLE-servisní typ: doporučuje se vyměňovat ramena vždy na obou stranách vozu zároveň a vždy utahovat ramena v zatíženém stavu – tím se zamezí vzniku trhlin a odtržení gumy od kovových součástí silentbloků a tím je zaručena jízdní dynamika a bezpečnost vozu. Po každé výměně ramen je nutná kontrola geometrie podvozku.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Kabínové filtre MEYLE pre aplikácie vozidiel koncernu V.A.G.
Kabínové filtre MEYLE pre aplikácie vozidiel koncernu V.A.G.

Spoločnosť MEYLE AG ponúka široký program kabínových filtrov pre všetky bežné značky áut. Pre niekoľko aplikácií vozidiel koncernu VAG, ako napríklad Audi A3 (modelový rok 2003 až 2012), Seat Leon / Toledo (modelový rok 2004 až 2010), Škoda Octavia II, Superb II a VW Golf V / Golf VI je v programe kabínový filter, u […]

MEYLE dodáva komponenty podvozku a riadenia pre Morgan
MEYLE dodáva komponenty podvozku a riadenia pre Morgan

Výrobca z Hamburgu dodáva od minulého roka diely podvozku a riadenia firme Morgan Motor Company. Diely MEYLE-ORIGINAL sú montované do aktuálneho modelu AERO 8, navyše sú tieto diely tiež dodávané pre pretekársky tím Aero Racing Team.

Nové brzdové doštičky MEYLE-PD pre dodávky
Nové brzdové doštičky MEYLE-PD pre dodávky

Teraz sú k dispozícii MEYLE-PD brzdové doštičky s optimalizovanou trecou zmesí pre početné modely dodávok a transportérov ako napríklad Mercedes Sprinter, VW Crafter alebo Ford Transit.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!