Ferdinand Bilstein prevezme firmu KM

28 apríla 2017, 12:52

Ferdinand Bilstein GmbH + Co. KG preberá 100% firmy KM AUTO TECHNIK Kary + Mangler GmbH. Juhonemecká firma sa špecializuje na výrobu spojok.

Ferdinand Bilstein převezme firmu KM

Vedení společnosti KM z Durmersheimu převezmou Karsten Schüßler-Bilstein a Jan bilsteingroup logoSiekermann, jednatelé známého dodavatele náhradních dílů pro osobní a nákladní automobily. Dojde tak k oficiálnímu začlenění firmy KM do skupiny bilstein group, organizace zahrnující různé značky patřící do Ferdinand Bilstein GmbH + Co. Součástí skupiny bilstein group byly do této doby značky Febi, SWAG a Blue Print. Integrace firmy KM bude pravděpodobně dokončena v průběhu roku 2018.

KM AUTO TECHNIK logoNa nezávislém trhu je společnost KM AUTO TECHNIK Kary + Mangler GmbH aktivní již 25 let. V současné době nabídka firmy zahrnuje více než 1.500 typů spojek do osobních, dodávkových a nákladních vozidel všech evropských značek.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Gumokovové diely od febi bilstein
Gumokovové diely od febi bilstein

Konštrukcia moderných podvozkov u automobilov je stále komplexnejšia, pričom významnú úlohu hrajú gumokovové diely. Tie slúžia predovšetkým pri konštrukciách náprav s niekoľkými ramenami ako elastické kĺby medzi podvozkom a karosériou. V podvozkovej sústave sa rôzne gumokovové diely používajú aj ako oporné uloženie priečnych ramien, stabilizátorov, motora, prevodovky a pružiacich jednotiek.

Prvý olej pre nové prevodovky Audi na aftermarketovém trhu
Prvý olej pre nové prevodovky Audi na aftermarketovém trhu

Firma FEBI ako prvá na trhu uviedla do predaja olej do dvojspojkovej, 7-stupňovej automatickej prevodovky, ktoré sú montované v najnovších modeloch Audi.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!