Dvojciferný nárast predaja spoločnosti Brembo

31 júla 2017, 13:28

Tržby talianskeho výrobcu brzdových dielov sa v prvej polovici roka 2017 zvýšili o 10,1 percenta v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2016.

Konsolidované čisté výnosy skupiny Brembo činily v prvním pololetí roku 2017 více než 1,262 miliardy eur, což představuje nárůst o 10,1 % ve srovnání s prvním pololetím roku 2016.

Ukazatel EBITDA za 1. pololetí 2017 činil 255,5 milionů € (EBITDA marže 20,2 %), což je nárůst o 12,8 %.  EBIT dosáhl výše 189,5 milionů € (marže EBIT: 15,0 %), což je o 9,3 % více než v prvním pololetí roku 2016.

„Na dobrých výsledcích, jakých jsme dosáhli v prvním pololetí roku 2017, se podílelo mimo jiné rozšíření našeho produktového portfolia pro automobily a motocykly – tento segment našeho podnikání se rozvíjí zejména v Indii, i když nepomíjí ani Evropu. Trhem, kde Brembo nadále zaznamenává nejvyšší progres, jsou Spojené státy, ale také v Itálii a Jižní Africe dosahujeme výrazného nárůstu prodeje.“– říká ředitel společnosti Brembo, Alberto Bombassei.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Brzdové kotúče Brembo lakované metódou UV
Brzdové kotúče Brembo lakované metódou UV

Brembo použilo tento typ úpravy svojich výrobkov po prvýkrát v septembri 2012. Spočiatku sa tento typ kotúčov montoval len do prémiových vozidiel. Po takmer siedmich rokoch firma Bembo ponúka viac ako 800 takých produktov, ktoré pokryjú väčšinu európskeho vozového parku.

Homologácia ECE-R90 celej ponuky brzdových kotúčov a bubnov Brembo
Homologácia ECE-R90 celej ponuky brzdových kotúčov a bubnov Brembo

UNECE R90-02 – nový štandard kvality pre brzdové kotúče a brzdové bubny určené pre trh s náhradnými dielmi.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!