10 vozidiel, ktoré určite nepredávajte, pretože ich hodnota v budúcnosti vzrastie

31 augusta 2021, 15:37

Kúpte za babku, predávajte ako kráľ. To je životné krédo, ktorým sa riadi každým maklér, realitný agent alebo predajca automobilov.

Trhy s ojazdenými vozidlami fungujú rovnako, ako sme práve opísali. Preto nie je prekvapením, že existuje nespočetné množstvo príležitostí na získanie automobilov ako budúcich investičných nástrojov.

Byť zberateľom luxusných a hodnotných vozidiel si však vyžaduje značné investície, ako aj nezanedbateľné prevádzkové náklady. Musíte mať aj neskutočne široké všeobecné znalosti o automobiloch – ide o jeden z dôležitých predpokladov.

Experti z registra histórie automobilov carVertical zanalyzovali automobilový trh a pripravili pre vás zoznam 10 automobilov, ktoré by ste určite nemali predávať kvôli ich budúcnemu významnému nárastu hodnoty. Využili tiež svoju databázu carVertical, ktorá obsahuje tisíce správ o histórii automobilov, na podrobné a vyčerpávajúce preskúmanie niektorých štatistík o týchto konkrétnych modeloch. Poďme si spolu pozrieť finálny zoznam:

Alfa Romeo GTV (1993 – 2004)

Špecialisti na dizajn spoločnosti Alfa Romeo, ktorí vždy uprednostňovali odvážne a neobvyklé riešenia, potvrdili svoj inovatívny dizajnový prístup aj pri Alfa Romeo GTV.

Ako väčšina typov kupé tej doby, aj Alfa Romeo GTV bola k dispozícii s benzínovým štvorvalcom alebo šesťvalcom. Napriek tomu, že ich model štvorvalcového motora bol charakteristický svojou svižnosťou, najcennejšou verziou GTV bola verzia, vybavená úžasným šesťvalcovým motorom s pohonom Busso.

Motor, ktorý sa stal esom v rukáve Alfy Romeo, je hlavným faktorom výrazne rastúcej ceny Alfa Romeo GTV. Hoci ako väčšina talianskych automobilov, jeho hodnota nerastie rovnakým tempom ako jeho nemecká konkurencia, dobre udržiavané verzie dnes stoja viac ako 30 000€.

Podľa kontroly a správ o histórii automobilov carVertical malo až 29% týchto automobilov rôzne chyby, ktoré mohli ovplyvniť správne fungovanie vozidla.

Audi V8 (1988 – 1993)

Audi A8 je v súčasnosti uznávané ako technický a technologický vrchol značky.

Avšak ešte pred majestátnym Audi A8, bolo práve Audi V8 krátko vlajkovou loďou spoločnosti.

Elegantný sedan bol k dispozícii iba s motorom V8, ktorý v tej dobe odlišoval presne tento typ automobilových. Niektoré z výkonnejších modelov mali aj manuálne šesťstupňové prevodovky.

Audi V8 nie je také úžasné ako BMW radu 7 ani prestížne ako Mercedes-Benz triedy S, ale je významné aj z iných dôvodov. Audi V8 položilo základy dnešnej spoločnosti, špičkovej automobilky a priamej konkurencie pre BMW aj Mercedes-Benz. Audi V8 je navyše oveľa vzácnejšie ako ostatné modely, takže nie je prekvapením, že hodnota luxusného sedanu začala rásť.

Podľa správ o histórii automobilov spoločnosti carVertical len 9% testovaných modelov vykazovalo určité chyby a 18% malo umelo znížený počet najazdených kilometrov.

BMW 540i (1992 – 1996)

Séria 5 je už desaťročia predvojom triedy luxusných sedanov. Napriek tomu sa generácii E34 stále darí zaujať zlatú strednú cestu medzi podstatne staršími a nákladnejšími verziami z generácií E28 a E39, ktoré stále zažívajú krízu stredného veku.

Osemvalcový variant bol k dispozícii iba niekoľko rokov. Výsledkom je, že je v Európe a USA oveľa vzácnejší a oveľa príležitostnejší ako BMW M5. Výkon motora V8 je navyše veľmi podobný výkonu BMW M5.

Najpríjemnejším aspektom tohto modelu je jeho cenová dostupnosť; Zatiaľ čo hodnota BMW M5 vystúpila až do nebeských výšin, model 540i je oveľa lacnejší, ale to určite nepotrvá dlho.

Jaguar XK8 (1996 – 2006)

Jaguar XK8, ktorý debutoval v 90. rokoch, prišiel na trh ako kupé alebo kabriolet. Ponúka rôzne kubatúry motorov a komfortné vybavenie, čím uspokojil väčšinu majiteľov XK.

Jaguar XK8 bol jedným z prvých skutočne moderných Jaguarov, ktorý zdvihol latku nielen v rovine kvality, technológii, ale aj zostatkovej hodnote.

Pripravte sa na to, že za dobre udržiavaný model, o ktorý sa majiteľ staral naozaj ukážkovo, miniete najmenej 15 000 až 20 000€.

Medzitým sa stal Jaguar XK-R, ktorý je veľmi žiadaný medzi automobilovými nadšencami, ešte drahšou alternatívou.

Podľa kontroly histórie vozidla spoločnosťou CarVertical však 29% automobilov tohto modelu malo špecifické chyby a 18% malo manuálne zmenený stav najazdených kilometrov.

Land Rover Defender (Séria I, Séria II)

Land Rover sa netají tým, že prvé generácie SUV Defender boli navrhnuté ako viacúčelové, praktické riešenie pre tých, ktorí sa starajú o farmy či podnikajú v poľnohospodárstve.

Jeho základný dizajn a schopnosť zdolať akúkoľvek predstaviteľnú prekážku – to všetko vyslúžilo Land Rover Defenderu status veľmi schopného terénneho off-roadu.

Dnes môže hodnota vozidiel zo Série I a Série II mnohých prekvapiť. Napríklad SUV, ktoré zažili dobré i zlé časy, stoja od 10 000 do 15 000€, zatiaľ čo modely, ktoré boli reparované či zrekonštruované, prípadne majú minimálne opotrebovanie, často stoja až 30 000€.

Podľa kontroly histórie automobilov od carVertical 15% vozidiel malo určité problémy, zatiaľ čo 2% mali umelo zmenené stavy tachometrov.

Mercedes-Benz E300, E320, E420 (1992 – 1996)

Mercedes-Benz uviedol do života viac ako dva milióny W124 v relatívne dlhom výrobnom cykle. Niektoré z nich skončili svoj život na šrotovisku, ale iné sú stále medzi nami a stále jazdia. Starostlivo udržiavané modely stoja naozaj veľa peňazí.

Najcennejšie W124 boli, samozrejme, modely 500E alebo E500 (v závislosti od roku výroby). Avšak ak sa pozrieme aj na nižšie triedy, E300, E320 a E420 majú potenciál stať sa zlatou baňou, o ktorú bude ešte bojovať mnoho zberateľov.

Analýza automobilov využitím správ o histórii od carVertical ukázala, že 14% týchto automobilov malo rôzne vady a 5% malo „stočený“ počet najazdených kilometrov.

Saab 9000 CS Aero (1993 – 1997)

Achillovou pätou Volva bol vždy Saab. V tejto línii sa kládol dôraz na bezpečnosť cestujúcich a zároveň poskytoval jedinečné kúzlo a silu výnimočných turbo vstrekovacích motorov.

Saab 9000 CS Aero je viac než len sedan strednej veľkosti. Bol predstavený pomerne neskoro v procese výroby a bol dokonca považovaný za vrchol série Saab 9000 v poslednom roku výroby. V tomto konkrétnom prípade predstavoval pomyselnú bodku na konci vety alebo príbehu.

Saab 9000 CS Aero je, ako by sa dalo predpokladať, v dnešnej dobe dosť vzácne auto. Aj keď Saab neprezradil, koľko sa ich naozaj vyrobilo, tento konkrétny model môže byť solídnou investíciou.

Analýza správ o histórii vozidla od carVertical ukázala, že 8% malo závažné alebo menšie chyby.

Toyota Land Cruiser (J80, J100)

Toyota vždy nechala za seba prehovoriť svoje autá a ich majiteľov. Tí dodnes jednomyseľne tvrdia, že Toyota Land Cruiser je jedným z najlepších SUV na svete.

Aj keď majú rovnaký názov, tieto dva modely majú viac technických a technologických rozdielov, ako by ste si mohli myslieť. J80 dokázala skĺbiť jednoduchosť s každodennou praktickosťou. J100 bola podstatne luxusnejšia verzia, navrhnutá na dlhšie cesty, ale určite nie s nie menším talentom vyhrabať sa z blata či jamy.

Rozsiahla ponuka vzrušujúcich extra funkcií teraz umožňuje majiteľom SUV J80 a J100 užívať si ich mimoriadne vysokú zostatkovú hodnotu. Dokonca aj modely, ktoré videli príliš veľa z najdrsnejších a najodľahlejších kútov sveta, môžu dosiahnuť hodnotu až 40 000€.

Analýza automobilov a správa o histórii od carVertical ukázali, že 36% malo určité chyby a 8% falošný, nereálny počet najazdených kilometrov.

Volkswagen Corrado VR6 (1991 – 1995)

Volkswagen za niekoľko posledných desaťročí daroval vodičom a fanúšikom množstvo skvelých vozidiel, ale nie všetky si zaslúžia dostať sa na piedestál. Výnimkou môže byť Volkswagen Corrado VR6.

Neobvyklý vzhľad, výnimočný motor a chvályhodné vyvážené odpruženie  – aj vás zaujíma, prečo si toto auto kúpilo na začiatku 90. rokov tak málo ľudí?

Volkswagen Corrado vtedy nebol taký populárny ako Opel Calibra, ale dnes sa to považuje za výhodu. Hodnota šesťvalcovej verzie začala v posledných rokoch podstatne stúpať a očakáva sa, že tento trend bude pokračovať.

Analýza automobilu od carVertical a správa o histórii ukázali, že 14% vozidiel Volkswagen Corrado malo konštrukčné chyby a 5% malo cielene nesprávne uvedený počet najazdených kilometrov.

Volvo 740 Turbo (1986 – 1990)

Ešte v osemdesiatych rokoch minulého storočia bolo Volvo 740 Turbo dôkazom toho, že vozidlo vyvolávajúce zdvihnuté obočie otca (alebo mamy) môže byť také rýchle ako Porsche 924.

Flexibilita a schopnosť kombinovať praktickosť a vzrušujúci výkon modelu Volvo 740 Turbo z neho robí vynikajúci príklad automobilu, ktorého hodnota stále stúpa. Predpokladá sa, že tento trend bude pokračovať, najmä v nasledujúcich rokoch.

Analýza vozidla a správa o histórii od carVertical ukázali, že 33% vozidiel Volvo 740 Turbo malo konkrétne vady a 8% malo zmenený stav tachometra – cielene.

Zhrnutie

Investícia do vozidiel je stále koncept, ktorému nie každý rozumie a vidí ho ako príležitosť. Pre niekoho to môže vyzerať príliš riskantne, ale so správnymi znalosťami o konkrétnych automobiloch, môže táto možnosť poskytnúť slušné výnosy v relatívne krátkom čase.

Ak však zvažujete kúpu auta s vysokou hodnotou, vzhľadom na niektoré z vyššie uvedených štatistík o konkrétnych vozidlách sa kontrola histórie vozidla určite oplatí, nestúpite vedľa. Získate ju jednoducho – prostredníctvom carVertical. Vďaka zopár informáciám, ako je VIN alebo evidenčné číslo vozidla, kupujúci sa môžu rozhodnúť, či im konkrétne vozidlo stojí za tie peniaze – alebo sa mu treba vyhnúť, prípadne začať s predávajúcim zjednávať.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!