Ponuka febi PLUS sa rozširuje o hydraulické filtre pre spojky HALDEX

15 mája 2023, 14:52

Spoločnosť febi nedávno rozšírila svoju ponuku hydraulických filtrov o nový rad pre spojky Haldex generácie I až IV. Do sortimentu pribudlo šesť hydraulických filtrov pre spojky Haldex, ktoré pokrývajú viac ako 650 aplikácií.

Hydraulické filtry pro spojky HALDEX

V ponuke je aj náradie na demontáž olejového filtra a vhodný olej pre spojky Haldex.

Všetky produkty febi sú navrhnuté, špecifikované a vyrábané ako priama náhrada originálneho vybavenia a naše hydraulické filtre pre spojky Haldex nie sú výnimkou.

Príklady nových produktov

  • febi 177787, pre vozy: Audi A3, S3, TT / Seat Alhambra, Leon, Toledo / Škoda Octavia / VW Bora, Golf, Jetta, New Beetle, Sharan; počet aplikácií: 111 
  • febi 177922, pre vozy: Audi A3, Q3, RS3, RSQ3, S3, TTRS / Seat Alhambra, Altea / Škoda Octavia, Superb, Yeti / VW Passat 6, Caddy, CC 4motion, Golf, Sharan, Tiguan, Transporter ; počet aplikácií: 213 
  • febi 177864 – pre vozy: Ford Kuga / Land Rover Freelander II, Range Rover / Volvo S60, S80, V60, V70, XC60, XC70, XC90, počet aplikácií: 108 
  • febi 178724 – pre vozy: Opel Insignia / Saab 9-3, 9-4, 9-5 / Cadillac SRX AWD, XTS AWD / Buick LaCrosse, Regal V; počet aplikácií: 74 

Náradie na demontáž olejového filtra

  • febi 177528 – toto náradie, ktoré je k dispozícii od spoločnosti febi a má viac než 115 možností použitia, slúži na demontáž krytu olejového filtra Haldex na zadnom diferenciáli. 

Dostupné oleje pre spojky Haldex

Spojka Haldex vyžaduje špeciálny olej, ktorý je teraz k dispozícii od spoločnosti febi. Ide o špecializovaný produkt vyvinutý výhradne pre tento účel.

Čo je to Haldex? 

Spojka Haldex je elektrohydraulický systém, ktorým sú bežne vybavené vozy značiek VAG, Ford a Volvo. Je pripojená k zadnému diferenciálu a umožňuje vozidlu prepínať medzi pohonom predných a všetkých kolies v závislosti od jazdných podmienok.

Vozidlo pomocou senzorov deteguje prešmyk kolies a potom zopne spojkové lamely v spojke Haldex, ktorá následne zopne zadný diferenciál a zaistí pohon všetkých kolies vozidla. Tým však dochádza k vysokému treniu medzi kovovými súčasťami systému, ktoré sa časom opotrebujú.

Servisné intervaly pri spojke Haldex sa niekedy zanedbávajú, čo môže viesť k nákladným opravám. Výmena filtračného prvku tohto systému v odporúčaných servisných intervaloch pomáha zachovať dlhú životnosť spojky Haldex.

Môžete si byť istí, že všetky komponenty febi pre osobné vozy sú vyrobené podľa najvyšších štandardov a môžu byť namontované na akékoľvek vozidlo bez toho, aby došlo k strate pôvodnej záruky výrobcu. 

Spoľahnite sa na náhradné diely febi v kvalite zodpovedajúcej OE. Kompletný sortiment dielov spoločnosti bilstein group a viac technických informácií nájdete v online katalógu na adrese: partsfinder.bilsteingroup.com.

Značka febi je súčasťou skupiny bilstein, ktorá zastrešuje ďalšie silné značky SWAG a Blue Print. Viac informácií je k dispozícii na adrese: www.bilsteingroup.com.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!