Spoločnosť Nokian Tyres investuje do stavby továrne v USA

12 mája 2017, 11:34

Predstavenstvo spoločnosti Nokian Tyres sa rozhodlo investovať do tretej továrne. Nová továreň vyrastie na zelenej lúke v meste Dayton v štáte Tennessee v USA. Ročná kapacita továrne dosiahne 4 miliónov pneumatík s možnosťou budúceho rozšírenia a súčasťou budovaného komplexu sa stanú aj skladovacie priestory s kapacitou pre 600.000 pneumatík. Celková výška investície je v tomto okamihu približne 360 miliónov amerických dolárov. Začatie stavby je plánované na začiatok roku 2018 a prvé pneumatiky opustí výrobné linky v roku 2020.

Nokian Tyres - nová továrna v Tenesse

„Továrna je především strategickým rozhodnutím, které umožňuje společnosti Nokian Tyrespokračovat v jejím plánu růstu. V nadcházejících letech se očekává nárůst celkového počtu prodaných pneumatik a díky této investici získáme potřebné kapacity. Továrna v Daytonu nám umožní nejen lépe a efektivněji obsloužit naše zákazníky v Severní Americe, ale zároveň zlepší naše výrobní kapacity a služby zákazníkům v celosvětovém měřítku,“ říká Petteri Walldén, předseda představenstva společnosti Nokian Tyres.

 „Výběr Severní Ameriky ukazuje na náš závazek vůči zákazníkům v jedné z našich nejvýznamnějších oblastí růstu. Město Dayton v okrese Rhea County bylo vybráno na základě několika faktorů, mezi něž patří dostupnost kvalifikované pracovní síly, logistické výhody a vstřícná obchodní administrativa. Po důkladném průzkumu bylo jasné, že Tennessee je pro továrnu nejlepší možná volba, a my jsme hrdí na to, že se staneme součástí tohoto města,“ říká Andrei Pantioukhov, prozatímní prezident a generální ředitel společnosti Nokian Tyres.

 Továrna v Daytonu, která bude zaměstnávat okolo 400 pracovníků, se zaměří na výrobu pneumatik pro osobní vozidla, SUV a užitková vozidla, jež jsou určeny primárně pro severoamerický trh.

 „Toto je významné sdělení jak pro stát Tennessee, tak pro město Dayton. Ukazuje, jak naše ideální poloha a silná pracovní síla vytvářejí prostředí, kde společnosti, jako je Nokian Tyres, budou prosperovat a mít úspěch,“ říká Bill Haslam, guvernér státu Tennessee.

Nokian Tyres - nová továrna v Tenesse

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Portfólio letných pneumatík Nokian Tyres 2017
Portfólio letných pneumatík Nokian Tyres 2017

Základom bezpečného cestovania v priebehu nadchádzajúcej letnej sezóny a dovoleniek sú bezpochyby kvalitné letné pneumatiky. Fínsky výrobca Nokian Tyres uvádza na trh jednu novinku a súčasne rozširuje ponuku existujúcich produktov.

Ako predísť poškodeniu pneumatík
Ako predísť poškodeniu pneumatík

Neopatrné parkovanie pri obrubníku alebo kontakt s výmoly môžu vážne poškodiť vašu pneumatiku. Rovnako tak ju z prevádzky môže vyradiť aj ostrý kameň. Ak pneumatika utrpí tupý alebo ostrý náraz, mal by ju čo najskôr skontrolovať odborník na pneumatiky. Poškodenie bočnice totiž vyžaduje vo väčšine prípadov nákup a montáž novej pneumatiky.

Nová, rýchla a jednoduchá služba skenovanie pneumatík SnapSkan od spoločnosti Nokian Tyres
Nová, rýchla a jednoduchá služba skenovanie pneumatík SnapSkan od spoločnosti Nokian Tyres

Nokian Tyres spoločne s reťazcom autoservisov a pneuservisov Vianor uvádzajú na trh SnapSkan, priekopnícku technológiu, ktorá meria hĺbku dezénovej vzorky počas jazdy a informuje o nej vodiča. SnapSkan je založený na špičkovej 3D skenovacej technológii a slúži vodičom na ich každodenných cestách. Bezplatná a rýchla služba merania dezénovej vzorky prináša majiteľom vozidiel o jednu starosť […]

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!