Pirelli predstavuje farebné pneumatiky Color Edition

16 mája 2017, 13:01

Pirelli vychádza vyvinutím farebných edícií pneumatík P Zero a Winter Sottozero v ústrety požiadavke po individualizácii. V rámci Color Edition sú pripravené štyri farby: červená, žltá, biela a strieborná. Použitý farebný štýl a technológie pochádzajú priamo zo sveta Formuly 1 a umožňujú pneumatiku vhodne zladiť s farebným prevedením automobilu.

Pirelli tyto pneumatiky představilo nejdříve ve verzích určených pro vozy Pagani, Lamborghini a McLaren, ovšem k dispozici budou také ve verzích pro Ferrari, Aston Martin, Porsche a Bentley. Není tajemstvím, že s odstupem budou připraveny také pro další prémiové značky a jejich specificky navržené verze pneumatik.

Samotná technologie použití barev na bočnicích přímo vychází ze zkušeností s pneumatikami pro formuli 1, kde se podobně značené obutí používá od roku 2011. Inženýři Pirelli vyvinuli pro barvu nový materiál, který funguje současně jako ochranná vrstva zabraňující vyblednutí barvy a zachovává jejich jasnost.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Pirelli Connesso – prepojená pneumatika
Pirelli Connesso – prepojená pneumatika

Pirelli Connesso je tvorené špeciálne vyvinutými senzory umiestnenými v pneumatike, ktoré komunikujú s aplikáciou v chytrom mobilnom telefóne a tiež so servermi Pirelli (Pirelli Cloud).

Kalendár Pirelli 2017 oslavuje estetiku prirodzenosti
Kalendár Pirelli 2017 oslavuje estetiku prirodzenosti

Prestížny kalendár Pirelli patrí medzi fenomény umeleckého a kultúrneho sveta. Všetkých 43 predošlých ročníkov je istou oslavou ženskej krásy zachytenej v rôznych kútoch sveta. Každý ročník nesie špecifický rukopis svojho autora sledujúceho vybranú tému.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!