Matador: Objem výroby autoplášťov pre prvú výbavu rastie – Od nového roka pribudnú noví zákazníci

15 decembra 2013, 20:36

V roku 2009 sa začali v Continental Matador Rubber – závod PLT vyrábať autoplášte pre prvú výbavu (OE – original equipment), čím sa nadviazalo na tradíciu výroby OE plášťov v spoločnosti Matador, ktoré boli dodávané zákazníkom firiem Škoda a VW.

Conti štandardom pre dodávky prvej výbavy je prémiová značka Continental, s dôrazom na dezénové rady ContiPremiumContact 2, ContiEcoContact 5, ContiSportContact 5, či na americkom trhu preferovaný ContiProContact.

"Objem výroby z roka na rok narastá, čo je v súlade so stratégiou koncernu Continental byť jedným z najväčších dodávateľov v automobilovom priemysle. Pre výrobné závody to je veľká výzva, nakoľko každý zákazník má prísne požiadavky na kvalitu, vizuálne prevedenie, ako aj značenie plášťov. Preto je v našom závode zavedená 100%-ná následná kontrola pred príjmom plášťov na sklad, kde sa kontroluje, či plášť spĺňa všetky kritériá zákazníka. Do celého procesu – od zavedenia plášťa prvej výbavy až po jeho každodenné dodávky ku zákazníkovi – sú zainteresované všetky oddelenia výrobného závodu – od industrializácie výrobkov, cez priemyselných inžinierov, procesnú skupinu, všetky oddelenia PLT výroby, kvalitu, plánovanie a logistku, až po outsourcovaného poskytovateľa služieb v sklade hotových výrobkov, zodpovedajúceho za uskladnenie a nakládku autoplášťov.

S nárastom výroby každý rok pribúdajú aj noví OE zákazníci. Zavedeniu OE plášťov do výroby predchádza zvyčajne zákaznícky audit, ktorých sme absolvovali v posledných rokoch nemalé množstvo, pričom všetky boli vyhodnotené zo strany zákazníkov ako úspešné. Počnúc rokom 2014 nám pribudnú do portfólia OE zákazníkov spoločnosti Honda, BMW, VW, Jaguar, Opel, Toyota.

Najväčším ocenením našej práce je spokojnosť zákazníka s dodávkami – z hľadiska termínov dodania, kvality aj kvantity – za čo patrí vďaka všetkým kolegom, ktorí k tomu prispievajú svojou každodennou prácou."

Ing. Martina Ďurovcová
Continental Matador Rubber

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!