VW Sharan: Svietiaca kontrolka motora

27 marca 2017, 14:24

V prípade vozidiel VW Sharan 7M6 / 7M9, poháňaných motorom 1.9 TDI (AUY), si vodiči sťažujú na stratu výkonu vo fáze zrýchľovania a rozsvietenie kontrolky motora (MIL). Dôvodom je zlý kontakt.

Kromě těchto příznaků se mohou na řídící jednotce objevit tyto chybové kódy: P0225, P0226, P0227, P0228, P1630, P1631, P1632, P1633, P1634, P1639, P2122, P2123, P2127, P2128, P2135, P2138. Všechny se vztahují k problematice natočení senzoru plynového pedálu (obrázek 1).


V tomto případě je příčinou problému popsaného výše špatný kontakt mezi paticí a čidlem plynového pedálu (obrázek 2).


Řešení problému:
Zkontrolujte konektor a patici, jestli nemají poškozené nebo zkorodované piny (Obrázek 2 a 3), případně vyměňte náhradní díly:
– přívodní kabel: 000 979 025 EA
– konektor: 000 979 940

Zkontrolujte funkci čidla plynového pedálu (provést kontrolu šumu nebo potenciometrickou kontrolu pomocí osciloskopu) a v případě potřeby ho vyměnit.

Informace pochází z portálu HELLA Tech World, kde můžete nalézt také další rady a informace.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Aktualizácia diagnostiky HELLA GUTMANN
Aktualizácia diagnostiky HELLA GUTMANN

HELLA GUTMANN Solutions pre Vás pripravila špeciálnu ponuku, kedy si za jednorazový poplatok 200 Eur môžete dokúpiť všetky chýbajúce aktualizácie naraz a Vaše zariadenie bude plne aktualizované na najnovšiu verziu softwaru.

Voda v turbodúchadle Fiatu Ducato
Voda v turbodúchadle Fiatu Ducato

V prípade vozidiel Fiat Ducato 2,3JTD / 3,0JTD (Euro 5), vyrábaných od roku 2010, sa do turbodúchadiel môže dostávať voda. Pôsobenie vody môže spôsobiť poruchu turbodúchadla.

Asistenčné systémy spojené s radarom a kamerou
Asistenčné systémy spojené s radarom a kamerou

Veľká časť prémiových technológií bola dlhú dobu určená len pre najdrahší segment vozidiel a časť z nich nikdy nenašla cestu do strednej alebo nižšej triedy automobilov. To ale nie je prípad kamier a radarov. Snáď každý v poslednom období zaznamenal reklamnú kampaň automobiliek, ktoré vybavujú LED adaptabilnými svetlomety aj malé mestské vozidlá.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!