Najdrahšie jazdenky sú v Trenčianskom kraji.

4 novembra 2016, 10:09

Na slovenskom trhu bolo v októbri inzerovaných viac ako 47-tisíc ojazdených vozidiel. Číslo znamená nárast zhruba o tisíc vozidiel v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom. Trend rastu trhu a kúpnej sily sa odráža na priemerných cenách za vozidlo i klesajúcom veku a nájazde kilometrov. Zdrojom pre štatistiky je kontinuálny monitoring trhu, ktorý zabezpečuje AAA AUTO kombináciou analýzy všetkých dostupných inzerátov, konkurencie a vlastných výkupných aj predajných dát.

Ponuka ojazdených vozidiel sa naprieč jednotlivými slovenskými krajmi výrazne líši. Najviac vozidiel bolo dostupných v Trenčianskom kraji (12.889) a naopak najmenej v Prešovskom (3.478). Priemerná cena jazdeného vozidla vzrástla medzimesačne z 13.568  € na 14.474 €.

Zaujímavosťou je, že v Trenčianskom kraji priemerná cena za vozidlá dosahuje až takmer 29 tisíc € pričom v Prešovskom len niečo vyše 7 tisíc €. V Bratislavskom kraji sú ojazdené autá ponúkané v priemere za 13.334€.

Najpopulárnejším ojazdeným autom je naďalej Škoda Octavia, zmena nastala na druhom mieste. Obľúbenú Škoda Fabia strieda Volkswagen Passat nasledovaný modelom Golf. Nemecké značky obsadili aj ďalšie priečky s výnimkou Ford Focus, ktorý sa umiestnil na 9. mieste, pričom rebríček uzatvára BMW radu 5.

„Potvrdzuje sa trend ľudí investovať vyššie sumy do kúpy ojazdených automobilov. Slováci chcú stále mladšie vozidlá s lepšou výbavou, nižším nájazdom kilometrov a vďaka širokým možnostiam financovania si ich môžu dovoliť,“ popisuje generálna riaditeľka AAA Auto Karolína Topolová.

Ojazdené vozidlá majú v priemere najazdených približne 144.708 tisíc kilometrov a sú staré 7,5 roka. To je pomerne veľký rozdiel oproti Českej republike, kde je vek jazdeniek v inzerátoch priemerne 9,4 roka, horšie sú na tom i Maďarsko a Poľsko, kde sú ponúkané jazdenky v priemere jedenásťročné.

sk1

Tlačová správa AAA Auto

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Predávate vozidlo cez víkend alebo štátny sviatok? Toto ste zrejme nevedeli
Predávate vozidlo cez víkend alebo štátny sviatok? Toto ste zrejme nevedeli

Predaj vozidla cez víkend alebo štátny sviatok sa mnohým motoristom nemusí vyplatiť. Vozidlo predali, ale následne ho neboli schopní previesť na nového majiteľa, pretože sa im ho nepodarilo primäť k doloženiu plnej moci. Na túto skutočnosť upozornil zákaznícky ombudsman AAA AUTO Alexander Štefuca. Podľa polície v takomto prípade existuje prakticky už iba súdne riešenie.

Predaje AAA AUTO a ich porovnanie v ČR a SR
Predaje AAA AUTO a ich porovnanie v ČR a SR

Na tlačovej konferencii AAA AUTO, ktorá sa konala minulý týždeň v Bratislave, boli okrem iného odprezentované výsledky predajov za tento rok. Predaje za tri kvartáli roka 2016 v skupine AAA AUTO boli 52.316 vozidiel, čo predstavuje rast o 9% oproti rovnakému obdobiu roku 2015. Už v štyroch mesiacoch (04, 07, 08, 09) sa prekonala hranice […]

Vplyv novej legislatívy na trh s ojazdenými automobilmi
Vplyv novej legislatívy na trh s ojazdenými automobilmi

Zákaznícky ombudsman AAA AUTO Alexander Štefuca v obore ojazdených automobilov sa venuje vplyvu novej legislatívy na trh. Na tlačovej besede predstavil rekapituláciu dvoch najdôležitejších zmien, ktoré vstúpili do platnosti v roku 2016.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!