Na Slovensku je nedostatok ojazdených vozidiel, výkupné ceny v autobazároch rastú až o 9%

10 augusta 2016, 14:56

Zvýšenie dopytu po ojazdených automobiloch v tomto roku a slabé predaje nových vozidiel v rokoch 2008 – 2014 citeľne znížili objem áut, ktoré sú na trhu k dispozícii pre výkup v autobazároch. Tento trend sa plne premieta do výkupných cien týchto automobilov u obchodníkov s ojazdenými vozidlami. AAA AUTO na túto situáciu okamžite reagovalo a za najžiadanejšie modely ponúka až o 9% viac ako tomu bolo v januári tohto roku.

"Štatistiky ukazujú, že dopyt po nákupe ojazdených vozidiel stále rastie. Ľudia sa v súčasnosti svojich vozidiel zbavovať nechcú. Naopak, v rámci vyvrcholenia motoristickej sezóny záujem o ojazdené automobily postupne eskaluje a v rámci celej skupiny sa zvýšili predaje o desatinu. Najväčšou mierou sa na tomto raste podieľa segment SUV, terénne a luxusné autá. Trendu nízkej dostupnosti väčšiny žiadaných vozidiel zodpovedá aj všeobecné zvýšenie výkupných cien predovšetkým u áut, ktoré sú najviac likvidné, "uviedla k zmenám generálna riaditeľka AAA AUTO Karolína Topolová. Výkupné ceny sa v AAA AUTO od tohtoročného januára zvýšili o takmer 9%. Zvyšovanie počtu vozidiel v ponuke súvisí aj s avizovaným ďalším rozširovaním pobočkovej siete AAA AUTO, zvyšovaním kapacity jednotlivých autocentier a s vrcholiacej hlavnou sezónou, ktorá tradične začína na jeseň.

Príklad rastu výkupných cien
 

"Najviac z tejto situácie môžu profitovať súčasní majitelia vozidiel Škoda Octavia II, Kia Ceed a vozidiel SUV ako je napríklad KIA Sportage. Tiež Mototechna teraz vykupuje viac vozov najmä zánovných a luxusnejších, spĺňajúcich kritériá tejto prémiovej značky. Na slovenskom trhu sa snažíme udržať ponuku na hodnote cez 4.000 vozidiel, čo samozrejme na výkupe vyžaduje veľké úsilie, "uviedla Karolína Topolová. Napríklad u tri roky starého vozidla Škoda Octavia II combi sa výkupná cena od januára zvýšila z 8.500 eur na 9.000 EUR, v prípade štvorročnej benzínovej Kia Ceed vo verzii hatchback z 6.000 EUR až na 6.500 € a u Kia Sportage, 2012, 2.0 crdi, 4×4 zo 14.000 na 15.000 EUR.

AAA AUTO dlhodobo vypláca na výkupe za ojazdené autá najvyššej ceny. "Môžeme si takú cenovú politiku dovoliť, pretože neméme vysoké marže. Ide nám skôr o to vykúpiť a predať maximálne množstvo vozov. Dávame na výkupe špeciálne bonusy v prípade protiúčtu, ak si u nás zákazník rovno kúpi iné vozidlo. Špeciálne príplatky vyplácame za menej používané vozidlá s doloženou servisné históriou a nízkym nájazdom kilometrov. Cena sa môže líšiť u rovnakého modelu v rovnakom veku bez problémov až o niekoľko sto eur, "zdôraznila Topolová.
 

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!