Zmeny v ložiskách SKF pre nákladné vozidlá

10 mája 2017, 11:26

Spoločnosť SKF uskutočnila zmeny v ložiskách kolies používaných v nákladných vozidlách Volvo a Renault. V sadách VKBA 5423, VKBA 5424 a VKBA 5425 sa teraz nachádzajú ložiská s modifikovanou konštrukciou.

Jejich vnější a vnitřní těsnění jsou dodávány jako samostatné součásti a na ložisku se nachází montážní kroužek, který musí být odstraněn až po montáži ložiska na těhlici. Odborníci z SKF doporučují přečíst si montážní návod ještě před samotnou výměnou ložiska. Přístup k návodu lze získat naskenováním QR kódu, který je umístěn na každém balení výrobku SKF. Podrobné technické informace jsou k dispozici také prostřednictvím katalogu TecDoc.

Ložiska jsou dostupná u nezávislých distributorů SKF.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

SKF radí: Pri montáži novej poloosi je nutná aj výmena spojovacieho prvku
SKF radí: Pri montáži novej poloosi je nutná aj výmena spojovacieho prvku

Na vozidlách VW Multivan V a Transporter V môže po výmene poloosi dôjsť k jej predčasnému zlyhaniu. Spoločne s firmou SKF sa pokúsime tento problém popísať a poradiť, ako mu predísť.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!