Nový DAF LF – PURE EXCELLENCE

25 septembra 2017, 19:00

Spoločnosť DAF zaviedla do modelu LF množstvo inovácií, ktoré posilnia jeho vedúce postavenie v kategórii nákladných vozidiel 7,5 až 19 ton. Medzi tieto inovácie patrí nový motor PACCAR so zdvihovým objemom 3,8 litra a výber rýchlejších pohonných jednotiek pre dosiahnutie maximálnej úspory paliva. 

Jednou z hlavných noviniek predstavených v modeli DAF LF je nový 3,8-litrový PACCAR PX-4, ktorý je k dispozícii pre 7,5-tonovú verziu LF v dvoch variantoch:

115 kW/156 k a 127 kW/172 k s maximálnym krútiacim momentom 500 a 600 Nm v rozmedzí od 1.200 do 2.000 min-1. Spoločnosť DAF predstavuje tento nový motor špeciálne pre LF City. Ten nájde uplatnenie najmä v ľahkých doručovacích službách v mestách a ich okolí, pre ktoré je motor s objemom pod 4 litre optimálny.

Motory Elite PACCAR PX-5 a PX-7

Pre náročnejšie aplikácie a vozidlá s vyššou hmotnosťou sú na výber 4,5-litrové motory PACCAR PX-5 (135 kW/184 k až 157 kW/213 k) a 6,7-litrový PACCAR PX-7 (172 kW/234 k až 239 kW/325 k). Tieto motory sa výrazne zlepšili na konci roka 2016. Upravený riadiaci softvér, zlepšený prietok vzduchu a udržiavanie pracovnej teploty v systéme riadenia emisií znižuje spotrebu paliva a zároveň zvyšuje maximálny krútiaci moment obidvoch motorov o 5 až 12 %.

Nové trvalé prevodovky zadnej nápravy zaisťujú maximálnu účinnosť

Vďaka novým, rýchlejším prevodom zadných náprav 3,31 : 1 sa otáčky motora pri cestovnej rýchlosti znížia o 150 až 200 min-1. V kombinácii s inováciami motora táto optimalizácia pohonného systému prináša úspory paliva až o 6 %, zatiaľ čo komfort vodiča sa zvyšuje v dôsledku nižšieho hluku motora.

Automatická prevodovka Allison je k dispozícii aj pre 18/19-tonový LF

Spoločnosť DAF ponúka pre nový model LF celý rad manuálnych a automatizovaných 5-, 6-, 9- a 12-stupňových prevodoviek. Okrem toho sú k dispozícii plne automatické prevodovky.

Rázvory do 6,90 m a palivové nádrže s objemom až 1.240 litrov

Skutočnosť, že DAF LF môže byť perfektne konfigurovaný pre akékoľvek individuálne použitie, potvrdzuje aj široká škála rázvorov až do 6,90 m. Podvozok je potom vhodný na montáž na viac ako 9 m, pre maximálnu prepravnú kapacitu. Dlhýrázvor vytvoril priestor pre palivové nádrže až do objemu 1.240 litrov, čo je v triede rozvozových vozidiel dosť jedinečné.

Skvele vyhovuje výrobcom nadstavieb

V súlade s programom DAF Transport Efficiency zavádza spoločnosť DAF aj inovácie, ktoré posilnia pozíciu modelu LF u nadstavbárov. Patria medzi ne nové typy príprav pre montáž nadstavieb, ktoré uľahčujú pripevnenie nadstavby alebo prídavných zariadení.

Spoločnosť DAF teraz ponúka väčší výber rázvorov a zadných previsov na sérii LF.

Nový dizajn exteriéru: Robustný a elegantný

Robustný, ale štýlový exteriérový dizajn nového modelu LF zdieľa mnoho spoločných funkcií s modelmi CF a XF. Chrómové pásy na mriežke chladiča a nový panel s logom DAF so štýlovými chrómovými obrysmi nechávajú skutočný dojem.

Zvýšená bezpečnosť vďaka spodnému oknu na dverách cestujúcich Ďalšou novinkou pre LF je voliteľné spodné okno na dverách spolujazdca. Vďaka tomu majú vodiči v mestskom prostredí optimálny výhľad.

Štýlový interiér pre maximálny komfort vodiča Nový model DAF LF ponúka nové teplé a vkusné farby, ktoré dávajú interiéru skvelý vzhľad, vďaka ktorému sa každý vodič môže cítiť v kabíne ako doma.

Prístrojová doska má nový dizajn, ktorý obsahuje nové fonty písma, ktoré prispievajú k modernejšiemu, atraktívnejšiemu vzhľadu a lepšej čitateľnosti.

Systém pre správu vozového parku DAF Connect

Spoločnosť DAF teraz ponúka pre nové modely LF službu DAF Connect. Jedná sa o moderný systém riadenia vozového parku, ktorý poskytuje operátorom informácie o vozidle a vodičovi v reálnom čase. Informácie o pozícii vozidla, spotrebe paliva, najazdených kilometroch, úrovni využitia vozového parku a dobe voľnobehu sú prehľadne prezentované pomocou on-line portálu, ktorý je možné nakonfigurovať podľa požiadaviek a želania zákazníka.

 

Štandardné vybavenie: AEBS, FCW, ACC a LDWS

Vozidlá modelového radu DAF LF (od celkovej hmotnosti vozidla 8 ton a pri vozidlách so vzduchovým odpružením na zadnej náprave) sú štandardne vybavené systémom núdzového brzdenia (AEBS), varovaním pred blížiacou sa kolíziou (FCW), adaptívnym tempomatom (ACC) a systémom varovania pred opustením jazdného pruhu (LDWS).

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!