Dunlop teraz ponúka aj vodičom SUV výkonné pneumatiky pre zimné obdobie

29 septembra 2016, 17:20

Značka Dunlop vyťažila maximum zo skúseností z rozsiahleho radu Winter Sport a pod označením Winter Sport 5 SUV začína ponúkať vysoko výkonné pneumatiky pre vozidla typu SUV.

Dobrá výkonnosť v zimných podmienkach je pre motoristov jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere zimných pneumatík. Vzhľadom na stále sa zvyšujúci odbyt modelov SUV sa spoločnosť Dunlop rozhodla využiť svoju odbornosť v oblasti zimných pneumatík a zaistiť vyššiu priľnavosť a lepšie jazdné vlastnosti aj pre vodičov vozidiel tohto typu.

Vyššia výkonnosť SUV na snehu

Existujú rôzne spôsoby, ako pristupovať k jazde za volantom v zimných podmienkach. Zatiaľ čo 50% európskych vodičov považuje poľadovicu a zasnežené cesty za najťažšie klimatické podmienky pre prevádzku vozidla, viac ako 40% milovníkov šoférovania si naopak jazdu v zime užíva a vyhľadáva ju. Preto pri nákupe zimných pneumatík potom venujú hlavnú pozornosť ich priľnavosti a jazdným vlastnostiam.

Prudký nárast výroby SUV a vozidiel s pohonom všetkých štyroch kolies predstavuje zaujímavý fenomén; možno očakávať, že len v tomto segmente bude nárast pokračovať aj v ďalších rokoch. Zvyšujúci sa dopyt po pneumatikách pre SUV v dôsledku tohto vývoja v kombinácii s vynikajúcimi výsledkami testov doterajších pneumatík radu Winter Sport 5 (víťaz testu magazínov AutoBild a SportsCars, s hodnotením „highly recommendable/možno vysoko odporučiť“ v Auto Motor und Sport a „recommendable/možno odporučiť „v ACE Test) vytvára na trhu prirodzený dopyt aj po nových pneumatikách s rozmermi pre vozidlá SUV.

Rovnako ako vlastné zimné podmienky vyžadujú aj SUV od pneumatík určité špecifické vlastnosti. SUV majú vyššie položené ťažisko a sú takisto ťažšie. Na ich pneumatiky preto pôsobia vyššie sily a brzdenie a ovládanie vozidla je tak ťažšie. Aby zostalo vozidlo na ceste za všetkých okolností ovládateľné, musia jeho pneumatiky disponovať mimoriadnymi vlastnosťami. To je dôvod, prečo naši inžinieri spojili najlepšie odborné znalosti našich zimných pneumatík a vozidiel SUV, aby tieto požiadavky a očakávania našich zákazníkov naplnili. Tak vznikol rad Winter Sport 5 SUV, ktorý prináša vyššiu priľnavosť a lepšie jazdné vlastnosti,“ povedal Alexis Bortoluzzi, marketingový riaditeľ osobných pneumatík spoločnosti Goodyear Dunlop v regióne Európa, Blízky východ a Afrika.

Vynikajúca priľnavosť a výkonnosť pre zvládnutie najrôznejších povrchov zimnej komunikácie

Rad Winter Sport 5 SUV spĺňa tie najdôležitejšie požiadavky zákazníkov.

–  Pri otázke ohľadom hlavnej požadovanej prednosti zimných pneumatík sa 89% automobilových nadšencov zhodne na „vynikajúcej priľnavosti na mokrých cestách“ a 83% zmieni „vynikajúcu odolnosť voči aquaplaningu“. Rad Winter Sport 5 SUV zabezpečuje lepšiu obranu proti akvaplaningu vďaka hlbším dezénovým drážkam, ktoré odvádzajú väčšie množstvo vody.

–  88% vodičov považuje za hlavnú prednosť zimných pneumatík ich „vynikajúcu priľnavosť v zákrutách na mokrej vozovke“. Rad Winter Sport 5 SUV ponúka najvyššiu laterálnu priľnavosť na klzkom povrchu vďaka skoseným priečnym drážkam, rovnobežných s hranami blokov, ktoré sa lepšie roztvárajú a zachytávajú na povrchu vozovky.

–  Obdobne významnú prednosť zimných pneumatík, „vynikajúcu priľnavosť na zasneženej vozovke“, vyžaduje 86% automobilových nadšencov. Rad Winter Sport 5 SUV poskytuje vynikajúcu výkonnosť na cestách pokrytých snehom vďaka optimalizovanému počtu a geometrii blokov behúňa, ktoré zvyšujú pevnosť a rovnomerné rozloženie tlaku.

Výbava pre najexkluzívnejšie automobily

Pneumatikami radu Dunlop Winter Sport sa už vybavuje rad najexkluzívnejších modelov aj tých najnáročnejších výrobcov automobilov. Teraz sú dostupné aj pre prevedenie SUV.

Aktuálne je dostupných 14 rozmerov, ktoré pokrývajú viac než 50% trhu.

tabulka

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Goodyear Dunlop Tires  oznamuje personálne zmeny
Goodyear Dunlop Tires oznamuje personálne zmeny

Spoločnosť Goodyear Dunlop Tires Slovakia tento rok prechádza niekoľkými personálnymi zmenami na vedúcich pozíciách oddelení marketingu. Ich sériu začal už v máji návrat Borisa Tománka, ktorý od roku 2012 pracoval na pozícii Consumer Brand PR & Interactive Marketing Manager Central Europe, do funkcie Marketing Manager CZ/SK/H pre divíziu osobných a nákladných pneumatík.

Dunlop ukončil sezónu tretím víťazstvom v pretekoch MXGP v rade
Dunlop ukončil sezónu tretím víťazstvom v pretekoch MXGP v rade

Eli Tomac si v polovici septembra na motokrosovej trati Glen Helen Track v Kalifornii vyjazdil víťazstvo v záverečnom kole majstrovstiev sveta FIM Motocross World Championship. Americký pretekár zvíťazil na stroji Kawasaki s pneumatikami Dunlop vo všetkých štyroch posledných jazdách sezóny v USA. Prvenstvo nasledovalo po Tomacovom víťazstve v Charlotte o týždeň skôr a triumfe Clementa […]

Životnosť pneumatík sa neriadi dátumom výroby, ale správnym skladovaním a údržbou
Životnosť pneumatík sa neriadi dátumom výroby, ale správnym skladovaním a údržbou

Niektorí vodiči odmietajú kupovať iné ako tohtoročné pneumatiky, pretože sú presvedčení, že tie, ktoré boli vyrobené vlani alebo predvlani, už nie sú použiteľné. Môže to byť pravda? „Kdeže, je to extrémny, ničím nepodložený názor. V skutočnosti neexistujú žiadne vedecké alebo technické dôkazy, ktoré by takéto tvrdenie podporovali. Preto ani žiadne relevantné normy nestanovia maximálnu životnosť […]

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!