Pneumatiky Goodyear obúvali aj historicky prvé ME ťahačov na Slovensku

20 júla 2017, 11:04

Tribúny SLOVAKIA RINGU v Orechovej Potôni boli cez uplynulý víkend svedkami historicky prvých pretekov ťahačov na svojom okruhu v rámci FIA Majstrovstiev Európy. Na výnimočnom premiérovom podujatí nechýbali ani pneumatiky Goodyear Truck Racing, ktoré už 13- tu sezónu obúvajú v rámci seriálu pretekov všetky ťahače v súboji o prvenstvo.

Konštrukcia Goodyear Truck Racing, špeciálne vyvinutých pneumatík, vychádza z kostry štandardne vyrábaných pneumatík Goodyear 315/70R22.5 najnovšej generácie. Táto pneumatika, okrem unikátneho dezénu behúňa s asymetrickým ramenom a obvodovými drážkami, ponúka univerzálny výkon stálej kvality – ťahačom s výkonom 1.500 koní dodáva mimoriadnu priľnavosť ako na suchom, tak i na mokrom povrchu.

Medzinárodná automobilová federácia FIA vlani predĺžila dlhoročné partnerstvo a vybrala si značku Goodyear ako výhradného partnera Majstrovstvá Európy ťahačov na ďalšie tri roky.

Program ďalších pretekov 2017 FIA European Truck Racing Championship:
• 26. – 27. august – Hungaroring – Maďarsko
• 2. – 3. september – Most – Česká republika
• 16. -17. september – Zolder – Belgicko
• 22. – 23. september – Le Mans – Francúzsko
• 7. – 8. september – Jarama – Španielsko

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Goodyear obúva nové modely Jaguar
Goodyear obúva nové modely Jaguar

Spoločnosť Goodyear oznámila, že si ju automobilka Jaguar Land Rover vybrala ako dodávateľa originálnej výbavy pre nové modely Jaguar F-PACE, Land Rover Discovery a Range Rover.

Nové pneumatiky Goodyear KMAX pre nízkoložné návesy
Nové pneumatiky Goodyear KMAX pre nízkoložné návesy

Spoločnosť Goodyear rozširuje rad pneumatík s vysokým kilometrovým výkonom KMAX a uvádza na trh prevedenie KMAX T pre nízkoložné návesy.

Nové Wrangler All-Terrain Adventure od Goodyear zvíťazili v teste
Nové Wrangler All-Terrain Adventure od Goodyear zvíťazili v teste

Pneumatiky Wrangler All-Terrain Adventure 265/65 R17 spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v porovnávacom teste univerzálnych pneumatík časopisu DriveOut Magazine. Zo všetkých siedmich testovaných pneumatík sa umiestnili najlepšie s celkovým výsledkom 97,46 %. Poskytli tak svedectvo o výsledku neustálych inovácií značky Goodyear a jej dlhoročných skúsenostiach v segmente 4×4.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!