S výberom auta radia rodičom aj deti

25 mája 2017, 13:18

Bezpečnosť na cestách je hlavnou témou posledných rokov a nie je teda prekvapením, že rodiny s malými deťmi pri výbere svojho ďalšieho vozidla rieši práve bezpečnosť, pohodlie a veľkosť batožinového priestoru. Najčastejšie obdobie k výberu rodinného vozidla je už každoročne pred letnými prázdninami, preto spoločnosť AAA AUTO pripravila pre svojich zákazníkov na nedeľu 28. mája na bratislavskej pobočke na Panónskej ceste detský deň. Deti si budú môcť užiť veľa zábavy s množstvom atrakcií. 

Pre každého sa s narodením dieťaťa zmení život od základov, a potom i tí najodolnejší začnú viac než na imidž dbať na bezpečnosť a praktickú stránku, najmä ak ide o automobily. Preto i u nás predaje rodinných vozidiel stabilne rastú,“ uviedla generálna riaditeľka AAA AUTO Karolína Topolová. „S blížiacim sa Detským dňom sme sa rozhodli spríjemniť poobedie aj našim zákazníkom a pripravili sme pre nich a ich deti na túto nedeľu zábavné poobedie plné hier a známych osobností,“ dodala Topolová. Detský deň sa uskutoční tradične na bratislavskej pobočke AAA AUTO na adrese Panónska cesta 39, dne 28.5.2017 a to od 13:00 do 17:00.

„Naša spoločnosť sa snaží v regiónoch, kde pôsobí, okrem svojej hlavnej činnosti, ktorou je predaj ojazdených áut, rozvíjať kultúrne prostredie a spoločenský život. Tento rok sme na základe našej spolupráce so Slovenským futbalovým zväzom a niektorými klubmi Fortuna ligy naň pozvali i futbalistov,“ vysvetľuje Topolová. Malí i veľký návštevníci sa môžu tešiť na Františka Kubíka a Uroša Damnjanoviča z ŠK Slovan, Ľubomíra Šatka a Jakuba Kosorína z FC DAC 1904 Dunajská Streda, od ktorých sa budú môcť podučiť futbalovému umeniu. Nebude chýbať ani skákací hrad, vystúpenie klauna, maľovanie na sklo, detská diskotéka či súťaž a drobné občerstvenie. Prvých dvadsať prichádzajúcich detí dostane loptu, z ktorých časť je špeciálne vyrobená s menom Marka Hamšíka.

Podľa štatistík AAA AUTO patria tento rok medzi najpredávanejšie rodinné vozidlá značky Škoda, Volkswagen a Ford. Z modelov vedú Octavie, Fabie combi a VW Passaty. „Rodičia dbajú vo zvýšenej miere najmä na bezpečnosť, preto tiež najčastejšie volia odolnejšie vozidlá typu kombi, MPV či SUV. Čím ďalej tým viac hľadajú vo vozidlách tzv. ISOFIX, ktorý bol vyvinutý výrobcami automobilov pre zvýšenie bezpečnosti, a ide ruku v ruke so zvýšeným dopytom po kvalitných autosedačkách,“ doplnila Karolína Topolová. Zaujímavosťou je, že až 73% rodinných áut má naftový motor. Najobľúbenejšími farbami sú šedá, čierna a modrá.

Najpredávanejšie rodinné ojazdené vozidlá za prvých päť mesiacov roka 2017
Najpredávanejšie rodinné ojazdené vozidlá za prvých päť mesiacov roka 2017

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Pri kúpe jazdených áut si radšej dajte preveriť airbagy
Pri kúpe jazdených áut si radšej dajte preveriť airbagy

Airbag je významným prvkom aktívnej bezpečnosti automobilu, ktorý ale motoristi zvyknú podceňovať. Nájdu sa aj takí, ktorí volia jednoduchšie deaktivovanie celého systému alebo iné finty pred nákladnou výmenou riadiacej jednotky. Práve kontrola funkčnosti airbagu pri kúpe ojazdeného vozidla môže predísť nepríjemnostiam zo samovoľného vystrelenia alebo naopak nefunkčnosti vzduchového vankúša. 

Slováci kupujú iné jazdenky ako ostatné národy
Slováci kupujú iné jazdenky ako ostatné národy

Slováci kupujú autá s motormi s najnižším objemom, Česi najsilnejšie vozidlá, Poliaci dávajú ako jediní prednosť striebornej farbe auta a Maďari sa skôr vyhýbajú dieselom. Vyplýva to zo štatistík spoločnosti AAA AUTO, ktorá už v roku 2004 nastúpila cestu medzinárodnej expanzie vstupom na slovenský trh. 

Cena slovenských inzerovaných jazdeniek klesla
Cena slovenských inzerovaných jazdeniek klesla

V porovnaní s minulým mesiacom priemerná cena inzerovaných jazdeniek na Slovensku klesla takmer o 2.200 eur na 15.358 eur. Inzerujúci však žiadajú za automobily dva razy toľko ako v Českej republike a takmer tri razy ako v Poľsku. Výsledky vyplynuli z pravidelnej analýzy spoločnosti AAA AUTO.

Povinné bezpečnostné pásy u nás tento rok oslavujú 50 rokov
Povinné bezpečnostné pásy u nás tento rok oslavujú 50 rokov

Pasívna aj aktívna bezpečnosť automobilov sa za posledné polstoročie posunula o obrovský kus vpred. Od povinnosti používať bezpečnostné pásy na predných sedadlách, ktorá bola v Československu zavedená od 1. januára 1967, cez airbagy, systém ABS, stabilizačný systém ESP až k dnešným bezpečnostným prvkom, ktoré by z pohľadu bežného užívateľa ešte pred pár rokmi spadali do […]

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!